Výběr knihovny není radno podceňovat

knihovna

Přestože elektronické čtečky mají své příznivce, klasická papírová kniha stále zůstává dokonalým zdrojem informací. Není nad to listovat v knize, která vydává svou nezaměnitelnou vůni. Pokud i vy patříte mezi milovníky klasických papírových knih a rádi si občas nějakou koupíte, určitě jste narazili na problém, jak je skladovat. Některé knihy máte třeba rádi po ruce a pak nastává čas na zakoupení knihovnyknihovny.

Podle čeho vybírat knihovnu?

Vzhledem k tomu, že si ji asi umístíte do obývacího pokoje, není radno její výběr podceňovat. Může se stát kouskem, který obývací prostor zútulní. Někdy bývá dokonce i solitérem.

Při jejím výběru je potřeba brát v potaz fakt, že bude naplněná, někdy pěkně těžkými, knihami. Určitě je chcete chránit před prachem a slunečními paprsky, které by mohly jejich vazbu vyšisovat.

knihovnaFoto: Pixabay

Základ knihovny by měl tvořit korpus, který odpovídá designem vzhledu výbavy obývacího pokoje.Otevřené knihovnyOtevřené knihovny mají tu výhodu, že máte knihy hned po ruce, ale zase se v nich usazuje prach. U zavřených knihoven lze volit dvířka stejného materiálu, jako je knihovna. Mohou tak být třeba dřevěná nebo skleněná. Pokud budete volit knihovnu velkou, je vhodnou volbou osvětlení, které bude nasvěcovat knihy v knihovně, ve které se tak budete snáze orientovat.

Na materiálu záleží

Knihovna by měla být pevná, proto mezi nejčastější materiály patří dřevo, lamino nebo MDF.

Dřevo představuje oblíbenou klasiku. Je to materiál přírodní, který vytváří v místnosti příjemnou atmosféru. Kromě toho je pevné a má dlouhou životnost. Je vhodné téměř do jakéhokoli interiéru a pro velké množství knih.

Lamino je materiál snadno tvarovatelný, proto můžete objevit i kousky, které nejsou tvořeny pouze policemi. Je to materiál stálý.

MDF se chová podobně, jako dřevo. Jedná se o, jednoduše řečeno, zafóliovaný slisovaný papír. Fólie může být v různých barvách nebo v designu dřeva.

Zdroje info. finecase.cz, stavebnictvi3000.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.