Vyberte si postel pro klidný a nerušený spánek

postel

V každé ložnici tvoří dominantu postelpostel. Kromě toho je velmi důležitá pro klidný a ničím nerušený spánek. V posteli trávíme dosti času, při výběru konkrétního modelu je tedy záhodno věnovat pozornost. Prioritou by však neměl být vzhled, ale materiál a zřetel bychom měli brát i na její zpracování. Tyto dva aspekty ovlivňují pohodlí a životnost postele.

Na co se zaměřit pří výběru postele?

Hledisek je hned několik. Prim hrají rozměry postele. Ty jsou jedním z hledisek pohodlí. Mezi další kritéria, která jsou důležitá brát v potaz při výběru postele, patří již výše zmiňovaný materiál, kvalitní zpracování, tělesná konstituce, věk a zdravotní stav budoucího majitele postele. Svoji roli hraje i velikost ložnice. Pokud máme prostoru dostatek, klidně si můžeme dovolit i postel větších rozměrů. Jestliže je ložnice mešní, měli bychom pečlivě velikost postele zvážit.

postel

Foto: Pixabay

  • Užitečné tipy

Postel určená pro kojence a batolata by měla být především bezpečná a funkční. Je-li postel určená školákům nebo teenagerům, můžeme se poohlédnout po nabídce klasických postelí. Postel určená seniorům by měla být vyšší, lépe se jim z ní bude zvedat. Od věci není ani polohovací rošt.

Na materiálu záleží

Tady máme na výběr hned několik modelů. Klasiku představují postele dřevěné. Dřevo je materiál přírodní, zdravotně nezávadný, pevný a má dlouhou životnost. Do klasické ložnice nebo na chalupu je dobrou volbou masiv.  Postel vyrobená z masivu nám bude sloužit velmi dlouho. Do dětského pokoje můžeme sáhnout do nabídky postele z měkčího dřeva. Je cenově dostupná a nebude tolik vadit, že bude potřebovat časem vyměnit

Další možností je postel z lamina. Jedná se, ve většině případů, o dřevotřísku, která je zalaminovaná fólií. Cena tohoto druhu postele je nižší a vybrat si můžeme z různých designů.

Zdroje info: finecase.cz, dumazahrada.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.