Vrtané studny na klíč zajistí dostatek vody i v sušším období

Vrtaná studna

Zatímco dříve v rámci realizací studní v soukromých objektech dominovaly kopané varianty, dnes se v drtivé většině případů upřednostňují vrtané studny. Mají totiž hned několik zásadních předností. Pakliže si novou vrtanou studnu necháte vytvořit na klíč, nemusíte se o nic starat, vše kompletně provede specializovaná firma, a to včetně nezbytného zajištění povolení a dokumentace.

Co zahrnuje výstavba studny na klíč?

Vrtání studní na klíč má své nesporné výhody. V první řadě je dobré zdůraznit, že máte vše zajištěné v rámci jedné smlouvy. Pokud podepíšete kontrakt, dojde nejprve k důkladnému zmapování pozemku, a to včetně základní terénní prohlídky, kdy se neopominou ani okolní jímací objekty, které by teoreticky mohly narušit přívody vody do nově vzniklé studny. Následuje komplexní projektová dokumentace, načež se získá oficiální povolení na studnu a její výstavbu. Když je tento proces hotový, dochází k samotné realizaci stavby, která je zakončena aplikací vhodného osazení a čerpací techniky, s jejíž pomocí se voda ze studny přivede do objektu.

Vrtaná studnyFoto: artemiastudny.cz

Výhody proti kopaným studnám jsou nesporné

Vrtaná studna na klíč má oproti kopané výhodu především v tom, že jsou přítoky vody pravidelné, nezáleží tolik na aktuálním počasí. Máte-li vrtanou studnu, můžete být za sucha mnohem více v klidu než majitelé, kteří mají starší kopanou variantu.

Jako zájemci jistě oceníte také fakt, že je výstavba vrtané studny mnohem rychlejší, zpravidla zabere pouze jediný den. A dají se vůbec najít nějaké nedostatky? Snad jen fakt, že vás vrtaná studna na klíč vyjde dráž. Avšak vzhledem k vydatnosti přítoku vody a její čistotě se takováto investice bezesporu v dlouhodobějším horizontu vyplácí.

Na koho se obrátit, chcete-li vrt na klíč pro studnu a tepelné čerpadlo?

Vrtané studny na klíč vytváří firma Artemia, jež sídlí v Polné u Jihlavy. Detailní informace najdete na stránkách www.artemiastudny.cz. Na trhu působí již téměř 30 let, tudíž může nabídnout bohaté zkušenosti s tímto typem studen. Kromě toho dělá ještě vrty pro tepelná čerpadla. Také tyto geotermální vrty vytváří na klíč, a to včetně detailní dokumentace. Její nabídka se vztahuje nejen na nemovitosti fyzických osob, ale také na společnosti, které plánují zřízení objemných vrtných polí.

Náhledové foto: artemiastudny.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.