Dětská postel

Výběr dětské postele: Berte v potaz věk dítěte

Dítě musí spát na vysoce kvalitní posteli, která bude vybavena vhodnou matrací. Jak ale vybrat konkrétní provedení postele, když je jich pro děti na trhu k dispozici tak velké množství? Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku se pokusíme odpovědět v následujících řádcích. Zaměříme se hned na několik druhů postelí, a to především podle věku dítěte. Právě ten totiž většinou rozhoduje!

Nejmenší děti patří do postýlky

Jestliže máte doma čerstvě narozené dítě, pořídíte mu optimálně proutěný koš. Právě v něm si najde své místo monitor dechu a jemné peřinky. Postupem času se ale i několikaměsíční dítě dává do dětské postýlky opatřené klasickou zábranou v podobě ohrádky. Až přibližně od jednoho a půl roku, nebo raději dvou let věku dítěte se jej vyplatí dát již do klasické dětské postele se zábranou. Ta může být vyrobená ze dřeva anebo z plastu. Dítě nepřepadne a rodiče tak mohou být klidní i v době, kdy tvrdě spí a nevědomky se po posteli převaluje.

Vyvýšené postele si děti oblíbí

Jestliže má již váš potomek okolo 4 let, můžete pro něj zvolit některý model vyvýšené dětské postele. Nejen, že z ní bude mít mnohem lepší výhled, ocení především herní prostor, který okolo ní nově vznikne. Bez problémů ji lze totiž opatřit skluzavkou anebo jinými doplňky určenými výhradně pro takto staré děti. Navíc pod postelí vznikne obrovský úložný prostor, kam je možné umístit hračky a další věci.

Vyvýšená dětská postel

Zdroj obrázku: intena.cz

Patrová dětská postel do menšího prostoru

Chcete-li ušetřit prostor, vyplatí se výběr patrových dětských postelí. Na patrové palandě si děti mohou také dokonale vyhrát a pod ní lze nechat integrovat zásuvné boxy. V každém případě díky některému z modelů získáte dostatečné množství prostoru i v menší místnosti. Pozor ale na to, aby měla postel bytelnou konstrukci se zábranou na horním lůžku. Ta musí být pro malého spáče nepřekonatelná.

Patrová dětská postel

 

Zdroj obrázku: intena.cz

Zdroj náhledového obrázku: intena.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *