Vodovodní hadičky

Vodovodní trubky a vodovodní hadičky je třeba kontrolovat

Pravidelná kontrola vodovodních hadiček by měla být u každé domácnosti jakousi samozřejmostí, protože v opačném případ může dojít doslova ke katastrofě, a to především v koupelně a kuchyni. My se podíváme na to, co všechno je zapotřebí kontrolovat, jaká je životnost jednotlivých součástí dřezů a jakých věci se raději vyvarovat, aby došlo k jejímu prodloužení a nikoli velmi rychlému chátrání hadiček a jiného příslušenství. Bez větších problémů se tak můžete dopracovat k tomu, že se vyhnete případným nepříjemnostem.

Vodovodní hadička je nejzrádnější

Největší nebezpečí hrozí u vodovodní hadičky, která může být velmi jednoduše zranitelná. Jen pro ilustraci lze uvést, že v roce 2014 bylo pojišťovnami vyřízeno celkem 35 000 škodních událostí, které byly spjaty s tím, že došlo k narušení struktury vodovodní hadičky a k jejímu prasknutí a vytopení domácnosti. Když si vezmeme, že za hodinu může takovouto hadičkou protéct až 1 500 litrů vody, není se vůbec čemu divit. V každé domácnosti se přitom minimálně čtyři hadičky nacházejí, a to v koupelně, kuchyni a také na toaletě či jako přívod do pračky. Nejhorší je situace u hadiček, které se používají pouze občas.

Kdy hadičku vyměnit?

Životnost vodovodních hadiček se odhaduje zhruba od nějakých 5 do 10 let. Vše se ale odvíjí hlavně od toho, kde jsou namontovány a také, do jaké míry jsou ohnuty. Nejčastěji jsou totiž narušeny v místě ohybu přímo u závitu. Pokud uvidíte u hadičky, třepící se opletení anebo jakékoli jiné narušení povrchu, je zapotřebí co nejrychleji jednat a koupit novou. Nejedná se o žádnou drahou záležitost a za tu jistotu to stojí.

Nejčastější příčiny zničení hadiček

Poměrně často jsou vodovodní hadičky a další součásti celého systému ničeny tak, že si na ně hospodyňky dávají mokré hadry a jiné věci. Jednak se ohýbají a jednak také vlhké prostředí nepřispívá k životnosti kovového opletení a také gumy či silikonu. Mnohem dříve chátrají a je třeba pak hadičky vyměnit.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *