Tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla: Ušetřete na vytápění interiéru

Potřebujete snížit náklady na vytápění vašeho domu? Kdo by nechtěl? Možností se nabízí poměrně hodně a nejčastěji s klonovaný je zejména nákup tepelného čerpadla. To si lze dnes zakoupit za velmi solidní cenu. Ne každý ovšem o tepelných čerpadlech má dostatečné množství informací, které by ho mohly motivovat k jeho zakoupení. V následujících řádcích proto nabízím několik užitečných faktů, které se týkají právě fungování tepelného čerpadla a možnosti, jež se nabízejí při jeho zakoupení.

Princip fungování tepelného čerpadla

Velmi důležité je znát především princip fungování tepelného čerpadla. Ten není nijak složitý. V první řadě je třeba uvést dva základní typy přístrojů. Jedná se o tepelné čerpadlo vzduch voda a tepelné čerpadlo vzduch vzduch. Prvně jmenované je oblíbenější pro svou vysokou účinnost a přijatelnou pořizovací cenu. Fungování jednotlivých druhů je založeno na kompresi a dekompresi vzduchu, který je ohříván. Díky němu je tak možné dostat požadované teplo do otopné soustavy. Díky tomu se pak efektivně vytopí celý interiér.

Nelekněte se vyšší pořizovacích nákladů

Určitě je třeba uvést, že pořizovací cena tepelného čerpadla je vyšší, než je tomu u kotlů na tuhá paliva anebo plynových zařízení. Výhody tepelného čerpadla jsou ale nesporné. Jeho návratnost může být klidně i v řádu pouhých několika málo let. Pravda je ta, že již na měsíční záloze poznáte, že vytápíte interiér mnohem levněji, než tomu bylo doposud s jiným zdrojem tepla. Úspora bude tak značná, že poznat to nebude složité.

Tepelný komfort samozřejmostí

Podobně jako u plynového kotle budete mít maximální tepelný komfort. Princip fungování tepelného čerpadla umožňuje jeho nastavení dle potřeb daného interiéru. Na lcd panelu si nastavíte jednoduše výstupní teplotu a budete mít jasno v tom, že v interiéru bud příjemně teplo. Vytápění je přitom maximálně ekologické.

Zdroj náhledového obrázku: ochschnercz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *