koup2

Vodovodní baterie je přirozeným šperkem koupelny

vybavení Při rekonstrukci koupelny nestačí jen vybrat pěknou podlahu a designové skříňky. Stejně důležitou úlohu hrají i vodovodní baterie. Doplňují koupelnu stejně, jako například obývák starožitná váza.

Konečný vzhled místnosti ovlivní i zdánlivé maličkosti. Při zařizování koupelny lidé nejčastěji chybují při koupi vodovodní baterie a koupelnových textilií. Obojí by mělo s prostorem ladit a nenásilně ho propojovat.

Vodovodní baterie vybírejte s citem

Před koupí baterie na vanu nebo umyvadlo byste si měli ujasnit několik věcí. Především se rozhodněte, jestli ji budete připevňovat na stěnu (nástěnná), na umyvadlo (stojanová) nebo ji zabudujete přímo do zdi (podomítková).

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dejte si záležet i na výběru barvy. Dnes už nejste odkázáni jen na chladný šedivý kov. Chromované baterie jsou sice stále nejoblíbenější, ale vybírat může i z různobarevného provedení. Snadno se kombinuje hlavně bílá a černá barva, které se netlučou s dalšími koupelnovými doplňky.

Myslete také na uživatelský komfort. Umyvadlové baterie by měly být umístěny tak, aby se pod ně pohodlně vešly ruce při umývání nebo se v umyvadle dalo snadno přeprat pár kousků oblečení po návratu z výletu. Neměly by být ani příliš vysoké, aby voda necákala na okolní sanitární keramiku a zařízení koupelny a nerozmočila je, o obtížném úklidu ani nemluvě.

Jen vzhled nerozhoduje

Při zařizování koupelny myslete také na ekologii. Moderní vodovodní baterie umí šetřit vodu skutečně výrazným způsobem. Pákové nebo senzorové baterie nastaví vhodnou teplotu vody takřka okamžitě a lze do nich zabudovat i účinný perlátor (některé ho mají dokonce integrovaný přímo v sobě). Jednoduchost ovládání oceníte hlavně v domácnosti s malými dětmi. Při nákupu dbejte také na použití kvalitních materiálů, které zajistí komfortní používání vodovodních baterií po dlouhá léta.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *