30358-glastetik-obrazek

Sklo v interiéru: Jaké může mít využití

Na skleněná klasická či francouzská okna jsme zvyklí. Obojí bereme jako nedílnou součást interiéru stejně jako prosklené interiérové dveře. Sklo ovšem představuje skvělý designový materiál, který si najde své místo prakticky všude. Že vás nic nenapadá? Nevadí, v následujících řádcích se na skleněné prvky v interiéru zaměříme mnohem podrobněji a pochopitelně doporučíme i společnost zabývající se prodejem a instalací designových skel do interiérů.

Prosklené dveře a příčky

Naším prvním tipem jsou elegantní prosklené dveře. Volit je možné spousty nejrůznějších variací s několika tabulkami skla, případně jen s jednou jedinou. Celoskleněné varianty jsou naprosto unikátní. Výbornou volbou pro desénové oddělení prostoru ve větších místnostech jsou skleněné stěny. Volit lze sklo různého zabarvení dle toho, do jaké míry potřebujete propouštět světlo. Vzorované či satinové variace, případně potisk určitě stojí za to.

Skleněné příčky

Zdroj obrázku: glastetik.cz

Unikátní skleněné schodiště

Schodiště vyrobené ze dřeva je sice krásné a ryze přírodní, nicméně poměrně okoukané. Žádnou originalitu s ním jistě nevykouzlíte. Moderní skleněné schodiště je úplně jiné. Průhledné nášlapy mohou navíc doplnit ještě krásná skleněná zábradlí. Ta je možné se schodištěm buď sladit, nebo můžete vytvořit prostřednictvím tmavého skla i zajímavý kontrast.

Skleněná schodiště

Zdroj obrázku: glastetik.cz

Koupelnové sklo v mnoha rolích

Koupelna je místností, kde byste se měli cítit maximálně uvolněně a příjemně. Vždyť právě tady chodíme relaxovat třeba do vany. Sklo tady stoprocentně patří. Své místo si může najít jako stěna ve sprchovém koutu. Chcete-li poněkud neotřelejší variace, nebojte se skleněných stěn. Ty mohou být klidně i zabarvené do nějakého pestrého odstínu. Poměrně netradiční novinkou jsou také skleněné desky, jejichž součástí jsou umývadla. Interiérová skla na míru lze využít i k pořízení krásné koupelnové skříně.

Sklo v koupelně

Zdroj obrázku: glastetik.cz

Kuchyně s unikátními skleněnými prvky

Ani kuchyně by neměla být z hlediska využití skla nijak opomíjená. Hodně využívané jsou aktuálně zejména skleněné obklady do kuchyně. Ty se tradičně dávají za pracovní desku. Vypadají moc hezky v kombinaci s jakýmkoli kuchyňským nábytkem, a navíc jsou praktické. Utřít z nich prach nebo jakékoli nečistoty není nijak složité. Ze skla mohou být vyrobené i pracovní desky. Určitě se u nich nemusíte bát, že by nezaujaly. Z pohledu tvrdosti a funkčnosti také nezklamou. Doplnit sklem budete moci i samotná dvířka kuchyňských skříněk.

Skleněné obklady v kuchyni

Zdroj obrázku: glastetik.cz

Obraťte se na specialistu

Zalíbily se vám zmiňované skleněné prvky? Pak není nejmenší problém obrátit se na profesionály. Naším tipem je společnost Glastetik spadající pod AGC Glass Europe. Právě tito specialisté se postarají o zaměření prostoru pro sklo ve vašem interiéru, následnou výrobu konkrétních prvků a instalací.

Zdroj náhledového obrázku: glastetik.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *