Vodka dokáže být skvělým domácím čističem

vodka

Kdo z vás alkoholu příliš neholduje, může láhev vodky využít raději k úklidu. Vodka totiž odstraní i ty nejhlubší skvrny. Je to pomocník téměř na všechno. Hodit se může nejen na skvrny a nádobí, ale i na mastné šperky či zanesenou toaletu. Červené skvrny od vína, či zelené mapy od trávy? S vodkou to nebude žádný problém.

Čištění šperků

Snadné, rychlé, a nakonec i efektivní čištění šperků ve vodce možná překvapí, ale funguje. Vodku nalijte do misky tak velké, jako je objem vašich šperků. Nechte šperky volně zanořené v alkoholu zhruba 15 minut. Poté je ničím neoplachujte, jen je důkladně otřete do čisté, suché utěrky. Šperky nechte důkladně proschnout. Šperky budou díky účinkům alkoholu lesklejší a zářivější.

Jak odstranit skvrny na textilu

Vodku pomocí rozprašovače naneste přímo na oděv. Zasažená místa co nejvíce postříkejte. Zhruba po pár minutách nechte přebytečnou vodku vsáknout do savého papíru. Oděv propláchněte pod proudem tekoucí vody a poté ho vyperte zcela běžným postupem tak, jak jste byli doposud zvyklí. Po vyprání by měly skvrny zmizet.

vodka

Foto: Pixabay

Vodka zažene i mušky

Máte voskované kytky plné mušek? S nimi si hravě poradí i obyčejná vodka. Naneste ji proto na listy pomocí hadříku, které postačí vodkou pouze otřít. Zbavte listy od mušek co nejdříve. Jakmile mušky ucítí nelibý zápach vodky, svůj směr letu si jistě rozmyslí.

Jak vyčistit WC s pomocí vodky

Půl šálku vodky nalijte přímo do vaší záchodové mísy. Potom, co ji necháte chvíli působit, je zapotřebí záchodovou štětkou ještě wc otřít. Pokud se to na první pokus nezdaří, nezbude nic jiného než celý proces zopakovat. Čistoskvoucí toaletu můžete mít i vy.

Šmouhy, fleky, mastnota

Vodkou můžete vyčistit i sprchové dveře, zrcadla, nebo třeba také okna. Udržitelnost úklidu bude díky tomuto prostředku zase o kousek jednodušší. Vodku jednoduše naneste z rozprašovače tam, kam zrovna potřebujete. Zbytky nečistot dočistěte hadříkem z mikrovlákna.

Levandulový spánek

Věděli jste, že vodku můžete použít i na vaše ložní prádlo? Pomocí domácího roztoku bude pot pro vás cizí slovo. Do lahvičky s rozprašovačem nalijte zhruba poloviční množství vody i vodky. Přidat můžete 40 kapek levandulového esenciálního oleje. Jemně protřepte a naneste na ložní prádlo před spaním. Hodit se může i na ručníky, nebo silně propocené prádlo. Vodka se zkrátka v domácnosti užije.

Zdroje informací: https://www.jakcistit.cz/vodka-pomocnik-na-cisteni-v-domacnosti/

https://jakudelam.cz/2017/03/09/15-prekvapivych-veci-ktere-muzete-vycistit-vodkou/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.