Proč nevyhazovat slupky od česneku? Zachrání mrkev, růže a vylepší domácí pečivo

česnek

Vyhazujete slupky od česneku? Většina to tak dělá. Jenže je lze doslova geniálně využít, a to nejen v kuchyni. Proč slupky nevyhazovat? Prozradíme, jak je skvěle použít. Však vám mohou zachránit nejen růže, ale také dodají skvělou chuť pečivu.

Říkáte si, jak byste mohli využít slupky od česneku? Věřte, že důvod je zcela prostý. Posuďte sami. Je škoda, aby slupky končily v koši.

Ingredience do bylinné směsi

Slupky můžete využít k jejich začlenění do vaší oblíbené bylinné směsi. Slupky nejprve rozdrťte a pak je smíchejte s bylinkami. Skvělou kombinací je například směs tymiánu, rozmarýnu, oregana a česnekových slupek. Vznikne vám aromatické koření, které dodá pokrmům jedinečnou a bohatou chuť, která zaručeně mile překvapí.

Domácí výroba česnekového prášku

Pokud používáte při vaření i pečení klasický sušený česnekový prášek, tak si můžete vyrobit doma vlastní. Stačí, když česnekové slupky usušíte v troubě, poté je rozmixujete na jemný prášek. Je to snadné, rychlé a rozhodně domácí varianta má výraznější chuť. A k tomu máte záruku obsahu přírodních látek.

Jedinečné vylepšení domácího pečiva

Česnekové slupky poslouží pro vylepšení domácího pečiva. Pokud máte rádi vlastní pečivo, tak zkuste rozemleté česnekové slupky přidat do těsta. Rozdíl poznáte už při samotném pečení, kdy se z trouby bude linout jedinečná vůně. Věřte, že lepší chleba či housku jste nejedli.

stroužek

Foto: Pixabay

Slupky coby záchrana růží i mrkve

Česnekové slupky oceníte i v případě, že pěstujete růže. Královnu květin dokáží potrápit mšice. Jednoduchým a ekologickým řešením je česnek. Stačí okolo růží nasypat slupky od česneku. Ty díky svému typickému aroma jsou skvělým přírodním repelentem. Obdobně poslouží slupky i u mrkve. Česnekovými slupkami můžete posypat uskladněnou mrkev či jiné plodiny. Prodloužíte tím jejich trvanlivost a současně je ochráníte před vznikem plísně.

Zdroj: ireceptar.cz, chalupari-zahradkari.cz

Náhledové foto: Pixabay