Vlhčený ubrousek v pračce: Stojí za vyzkoušení, prádlo je naprosto čisté

Vlhčený ubrousek

Každá hospodyňka, která pravidelně pere, ví, že ne vždy se vše podaří vyprat úplně dokonale. Často z pračky vytáhnete prádlo, které by ještě potřebovalo dokonaleji vyprat. Bohužel jde o vcelku běžnou situaci. I proto se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám pomůže prádlo vyprat tak, jak si to představujete. Zajímavý je třeba ten s obyčejným vlhčeným ubrouskem. Ten stojí pár korun a při praní bezesporu pomůže.

Dokáže pojmout i nečistoty, které jinak na prádle ulpí

Jestliže použijete vlhčené ubrousky, můžete si být jistí, že na nich nakonec ulpí nečistoty, které by jinak zůstaly na prádle. Může jich být hned několik. Typické jsou především nejrůznější drobné nečistoty. Mezi ty se tradičně řadí například chlupy vlasy a jiná vlákna. Vždyť třeba v domácnosti se psem je takovýchto chlupů doslova obří množství. Prádlo bude díky vlhčeným ubrouskům nepochybně mnohem čistější.

pračka

Foto: Pixabay

Proč právě vlhčené ubrousky?

Důvod je vcelku jednoduchý. Struktura a měkkost vlhčených ubrousků je pro praní naprosto ideální.Díky ní jsou přitahovány nejrůznější částice, které se pak s utěrkou po praní samotném vyhodí. Z bubnu pračky pak jednoduše vytáhnete úplně čisté věci. Jinak je třeba používat pevnější utěrky, které jsou sice dražší, nicméně vydrží toho mnohem více.

Jaké ostatní zlepšováky se vyplatí při praní využívat?

Tvrdá voda obsahuje spousty minerálů a prádlo je někdy hodně drsné. Často také vybledne. I proto není od věci před praním dát do pračky 5 polévkových lžic kuchyňské soli. Sůl pomůže mimo jiné také při likvidaci fleků na oblečení. Jinak se také skvěle dostane z tkaniny veškerý prací prášek.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.