Kde všude lze využít bublinkovou fólii

folie

Bublinková fólie, která nás provází již po mnoho desítek let, má dodnes velmi rozmanité využití. Jde o materiál, jenž jsme jako malé děti rádi praskali mezi prsty. Jednotlivé bublinky plné vzduchu mají samozřejmě především spolehlivě chránit křehký materiál před poškozením. Bublinkovou fólii lze ale využít i jinak než jen jako izolační materiál a ochrannou vrstvu, kterou vkládáte mezi jednotlivé předměty.

S bublinkovou fólií dokážete zázraky

Ten, kdo má trochu kreativního ducha, dokáže bublinkovou fólii využít třeba jako výtvarný materiál. Zkuste někdy bublinkovou fólii vystřihnout do připraveného tvaru a nabarvit ji temperami. Otisknout ji potom můžete i na obyčejný papír a vytvořit tak zajímavé vzory.

Pomocí bublinkové fólie můžete obtisknout zajímavé vzory i v měkkém materiálu. Jedná se o postup, který se hodí třeba pro obtisk do teplého vosku nebo mýdlové hmoty, které po zatvrdnutí drží pravidelný vzor, nyní již pěkně ozdobený.

Bublinková fólie nazdobí skvěle ale i váš okrasný rybníček. Po něm totiž můžete nechat plout kousky barevné fólie třeba ve tvaru srdce. Pokud na nich budou navíc květiny, máte prima tip na Valentýnskou oslavu nebo prostě jen krásný romantický večer.

folie

Foto: Pixabay

Už jste s bublinkovou fólií někdy vytírali podlahu? 

Pokud ne, tak to zkuste. Bublinková folie totiž dokáže značně vylepšit schopnosti mopu na vytírání. Díky svému tvaru dokáže vytírání znečištěné podlahy učinit mnohem efektivnějším, neboť nečistoty se zachytávají především na výstupcích. Použití je snadné, nejprve rozložte hadřík, kterým vytíráte. Na mokrý hadřík položte bublinkovou fólii a hadřík i s fólií připevněte pevně k mopu a začněte vytírat. Díky pravidelným pohybům bude vaše podlaha opět dokonale čistá. S bublinkovou folii to jde velmi snadno.

A pokud vám nějaký ten kousek bublinkové fólie ještě zbyde, neváhejte ji strčit pod rohožku vašeho bytu či domu. Při došlápnutí prudce zapraská, což může vylekat od vašich dveří třeba i drzého zloděje.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/bublinkova-folie-vytirani-podlahy-30000312.html

https://bublinkova-folie.cz/pouziti

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.