Bazén waltr2

Vlastní bazén na zahradě volte ve vysoké kvalitě

Koupání na vlastní zahradě je naprosto skvělé. Pokud máte navíc kvalitní bazén se zastřešením, pak si můžete užívat vody prakticky kdykoli. Možností koupě různých bazénů je dnes obrovské množství. Není tedy špatné podívat se na výběr zahradního bazénu a také na řešení jeho zastřešení. V následujících řádcích se tedy budeme soustředit jak na typy bazénů, tak i na možnosti jejich zastřešení.

Bazén Waltr

Zdroj náhledového obrázku: bazeny-waltr.cz

Typy zahradních bazénů

Zahradní bazény lze volit v různých podobách. V našem výčtu pomineme ne příliš stabilní nadzemní bazény, které sice ušetří peníze, ale ne starosti o samotnou konstrukci bazénů. Soustředit se budeme na tři základní typy zapuštěných bazénů, které kvalitativně i vzhledově určitě uspokojí vaše požadavky.

Plastové bazény

Vysoce pevné a stabilní plastové bazény se vyrábí z velmi odolného materiálu. Patří mezi nejvyužívanější bazény i díky tomu, že jsou vyrobeny z jendoho kusu a jejich usazení není složité.

Plastový bazén

Bazén plastový

Zdroj obrázku: bazeny-waltr.cz

Laminátové bazény

Moderní laminátové bazény jsou vysoce pevné a odolné. Mnohdy se s nimi ostatně setkáváme nejen na zahradách, ale i ve veřejných prostorách plováren a koupališť. Velkou výhodou těchto bazénů je i dokonale hladké dno a fakt, že u tohoto bazénu nedochází časem k oxidaci a znehodnocení materiálu. Laminátové bazény jsou vyrobeny z jednoho kusu, jedná se tedy o monolit bez jakýchkoli svárů.

Laminátový bazén

Bazén laminátový

Zdroj obrázku: bazeny-waltr.cz

Fóliové bazény

Tento typ bazénů je možné využít jak na zahradě, tak i v interiéru. Jedná se o bazény, jež potřebují železobetonovou konstrukci jak stěn, tak i dna. Při samotné konstrukci bazénu jsou zapotřebí polystyrenové anebo betonové bloky. Foliové bazény jsou k dispozici v mnohých barevných provedeních.

Bazén fóliový

Bazén fóliový

Zdroj obrázku: bazeny-waltr.cz

Keramické bazény

Vynikající volbou jsou keramické bazény. Pokud vám nevadí vyšší cena těchto bazénů a delší doba výstavby pohybující se okolo 45- 60 dní, pak budete mít doma bazén s maximální životností, která je úplně odolný vůči mechanickému poškození. U těchto bazénů je navíc k dispozici nepřeberné množství barevných odstínů a vzorů.

Bazén keramický

Bazén keramický

Zdroj obrázku: bazeny-waltr.cz

Zastřešení bazénů

Pokud uvažujete o bazénu anebo již bazén máte, určitě stojí zato opatřit i zastřešení bazénu. To nabízí celou řadu výhod. Jmenovat bychom mohli například možnost koupání za nepříznivého počasí, ideální údržbu bazénu a také třeba konstantní teplotu vody. Zapomenout přitom nemůžeme ani na to, že zastřešení funguje jako zábrana pro nechtěný vstup dětí.

Typy zastřešení bazénů

Volit je možné zastřešení klasické vysunovací anebo podchozí. Klasické zastřešení bazénu slouží pouze jako zakrytí a není možné se pod ním pohybovat mimo bazén. Pokud si ale pořídíte podchozí zastřešení bazénu, pak se budete moci u bazénu klidně procházet a užívat si pohody pod střechou, ikdyž bude venku pršet.

Klasické zastřešení

Bazén klasické zastřešení

Zdroj obrázku: bazeny-waltr.cz

Podchozí zastřešení bazénu

Bazén zastřešení

Zdroj obrázku: bazeny-waltr.cz

Vyberte si kvalitní bazén a příslušenství

Chcete-li vsadit na vysokou kvalitu bazénů a jejich dlouhodobou výdrž spojenou s nadčasovým designem, pak jsou výbornou volbou Bazény Waltr. Tato společnost se sedmnáctiletou historii nabízí všechny zmiňované typy bazénů, bazénové příslušenství, zastřešení a v neposlední řadě odborné poradenství a komplexně pojatý servis týkající se bazénů a zastřešení. Vybrat si tak budete moci bazén i zastřešení dle vašich představ.

Zdroj náhledového obrázku: bazeny-waltr.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *