Mytí oken

Víte jak správně mýt okna ?

Pro většinu lidí je mytí oken spíše za trest. Je to fyzicky náročnější práce, která vyžaduje nejen precizní postup, ale často i hodně trpělivosti.  Pojďme se tedy podívat na to, jak okna pořádně umýt, aby vydržela dlouho čistá a zároveň se z této domácí práce nestala noční můra.

I na počasí záleží

Když chceme mýt okna, potřebujeme vhodné podmínky, těmi vhodnými podmínkami máme na mysli počasí bez deště a teplotu minimálně nad 5°C.  Při nižších teplotách totiž mnohé mycí prostředky nefungují a při čištění byste se tak zbytečně trápili. Na druhou stranu by ani nemělo příliš svítit slunce. Voda by na oknech rychle zasychala a vznikaly by fleky.  Takže počasí je opravdu důležité. Co si můžete zařídit už předem, jsou pomůcky na mytí oken a přípravky. Doporučují se nepříliš voňavé přípravky, které obsahují alkohol nebo čpavek. Ani jeden sice nevoní moc přívětivě, ale s fleky na oknech si skvěle poradí.

Správný postup je základ

Ze všeho nejdříve očistěte rámy oken. Nastříkejte na ně vybraný prostředek, vyčistěte a nakonec ještě setřete hadrem namočeném už jen v čisté vodě. Až jsou rámy čistém, můžete přejít na skla.  Pokud byste čistění prováděli naopak, mohlo by se stát, že byste někde na rámu spatřili skvrnu a při snaze se k ní dostat, si na skle udělali ještě další. Po mytí samotných skel, přichází na řadu leštění. K leštění jsou nejvhodnější utěrky z mikrovlákna. Tyto utěrky mají  vysokou absorpční  schopnost a  krásného lesku docílíte krouživými pohyby.

Zavolejte si profesionála

Jestliže je mytí oken něco, k čemu se zkrátka nedokážete odhodlat, můžete si zavolat na pomoc profesionály. Jedná se o firmy zabývající se úklidem nebo speciálně jen mytí oken.  Ceny za tuto službu jsou různé, záleží na tom, zda firma využije vaše prostředky nebo jen ty vaše, přidá doprovodné služby jak je například ošetření rámů impregnací nebo pověšení záclon.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *