Lepidlo na dřevo

Víte, jak odstranit chemopren prakticky odkudkoli?

Asi bychom v domácnosti jen stěží hledali univerzálnější „opravovací“ prostředek než právě chemopren. Bohužel ne vždy je práce s ním bezproblémová a leckdy ukápne i tam, kam nemá. Dnes vám poradíme, jak odstranit chemopren z tvrdých povrchů, ale třeba i z oblečení.

Mnohdy si vystačíte s pomůckami, které máte doma, ale někdy bude přece jenom lepší vypravit se do drogerie třeba pro ředidlo.

Chemopren a jak ho odstranit z tvrdých povrchů

Potřebujete odlepit starou izolací v koupelně nebo se vám nelíbí skvrny od lepidla na vašem opravovaném nábytku? Dobrou zprávou je, že obvykle lze chemopren odstranit čistě mechanicky. Postačí vám k tomu vhodné škrabadlo – třeba plastová stěrka nebo stará kreditka. Chemopren totiž i po zatvrdnutí zůstává pružný a díky tomu si udržuje pevnost i na místech, kde se jinak tato vlastnost shání jen velmi obtížně.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jestliže škrábání nezabere, je možné použít ředidlo. Existují speciální prostředky přímo na chemopren, ale použít lze s úspěchem i toluen, aceton nebo nitroředidlo. Vždy vyzkoušejte účinek ředila na malém kousku čištěného povrchu a nezapomeňte pracovat vždy jen v dobře odvětrávaných prostorech.

Jak odstranit chemopren z oblečení

A co když vám kousek tohoto šikovného domácího pomocníka ulpí na oblečení? Obvykle bohatě stačí nechat chemopren zaschnout a následně ho odrolit. Ale pokud to nepomůže, existuje ještě účinnější postup.

  • Chemopren nechte dobře zaschnout.
  • Oškrábejte maximum tuhé hmoty (viz škrabka nebo kreditka).
  • Oblečení namočte na půl dne do studené vody.
  • Následně vetřete do místa trochu tekutého gelu na praní.
  • Vyperte v pračce na program s nejvyšší teplotou, které vaše oblečení snese.

Pokud to nepomůže, nezbývá, než se se skvrnami smířit nebo je třeba překrýt nějakou efektní nášivkou. Zvláště děti takové řešení jistě ocení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *