Venkovní rolety: Dokonalé stínění i izolace v jednom

Ačkoliv si stínící techniku do domácnosti pořizujeme hlavně kvůli slunci, některé žaluzie nebo rolety toho umí mnohem více, než jen zastínit interiér. Třeba zlepšit tepelnou a zvukovou izolaci domu, posílit naše bezpečí nebo příjemně zkrášlit fasádu. Mluvíme o venkovních typech stínící techniky – a zejména pak o venkovních roletách.

 Až o několik stupňů méně

Pojďme ale pěkně popořádku. Oproti vnitřním typům stínění mají ty venkovní jednu podstatnou výhodu – sluneční záření pohlcují ještě předtím, než vůbec pronikne do našeho domova. Zejména v horkém létě, kdy se vnitřní žaluzie extrémně přehřívají a toto teplo následně ventilují do místnosti, je rozdíl markantní. Jak pocitově, tak i fakticky – s venkovními žaluziemi či roletami budeme mít v interiéru o několik stupňů Celsia méně. Ověřeno.

Perfektní izolace

Zmíněný efekt nevyužijeme pouze v horkém létě, ale také v chladné zimě. Zatažená venkovní roleta totiž působí jako dodatečná izolační vrstva, zachycuje prudké poryvy větru a do určité míry zabraňuje ochlazování okna. Velmi dobrých výsledků pak dosahuje také v oblasti izolace zvukové – zejména lidé bydlící v rušné ulici nebo v blízkosti silnice si venkovní rolety díky jejich schopnosti absorbovat hluk doslova zamilují.

Bezpečnost a elegance

Tím ale výčet výhod nekončí. Venkovní rolety na oknech jsou také skvělou prevencí před vykradením. Je totiž o poznání složitější proniknout do domu přes okno s roletou, než přes okno bez ní. Upřímně – profesionálního zloděje roletou nejspíš nezastavíte, ale kolemjdoucího zlodějíčka dost možná ano. A těch v ulicích pobíhá většina.

Závěrem nesmíme zapomenout ani na to, že venkovní rolety krásně vypadají. Pokud je citlivě sladíme s fasádou, okny a parapety, získáme velmi elegantní prvek, který zkrášlí naše bydlení. Stačí si vybrat. Široká nabídka venkovních rolet je k mání třeba v obchodě labona.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *