Areál Slatina: Dokonalý příklad chytrého využití území

Když budete v Brně projíždět městskou částí Slatina, prakticky ji nemůžete minout. Na obrovské ploše 180 000 m2 tu už několik let vyrůstá nadčasová komerční zóna s příznačným názvem Areál Slatina. A ačkoliv ještě stále není úplně hotová, už teď je jedno jisté – představuje perfektní ukázku toho, že i v Česku umíme dělat věci chytře.

Dopravní dostupnost na jedničku

Místo pro výstavbu areálu, který podnikatelům poskytuje k pronájmu kancelářské i skladové prostory, nebylo vybráno náhodně. Je totiž součástí Černovické terasy – jedné z nejvýznamnějších průmyslových zón celé České republiky. Nachází se pouze 2 km od EXITU 201 dálnice D1, 4 km od letiště a jeden kilometr od vlakové stanice. V areálu najdete 720 parkovacích míst a perfektní dostupnost nabízí i lidem cestujícím MHD – přímo u vjezdu do areálu staví hned tři autobusové linky.

Radost udělá i ekologům

Projektanti Areálu Slatina nemysleli pouze na ekonomický prospěch projektu. Celý areál se totiž rozprostírá na obrovském brownfieldu – nezabírá ani m2 úrodné zemědělské půdy. Naopak došlo k elegantní revitalizaci staré průmyslové lokality a nárůstu nových zelených ploch.  Byť se tento přístup revitalizace již dříve znehodnocených ploch může jevit jako logický, v České republice rozhodně není pravidlem. Proto za něj buďme rádi.

Vybavení západoevropského standardu

Projekt Areál Slatina počítá s výstavbou celkem 10 budov – pěti desetipodlažních, čtyř pětipodlažních a jedné dvoupodlažní. Vybavení budov odpovídá moderním standardům, na které jsme zatím zvyklí spíše ve vyspělejších světových zemích. Namátkou třeba energeticky úsporná klimatizace, zdvojené podlahy s nosností 300 kg/m2, čtyři kuchyňské kouty na každém patře, 8 m2 prostoru na osobu nebo jedno parkovací místo na 30 m2 pronajaté plochy.

Součástí areálu je navíc veřejná čerpací stanice, dvě stravovací zařízení nebo již zmíněné parkoviště, které pro absolutní bezpečnost 24 hodin denně snímají kamery. Všechny tyto vlastnosti dělají z Areálu Slatina ideální podnikatelské prostory pro široké spektrum firem z oborů IT, software, farmacie, biotechnologie, projekce nebo call center. Za příjemnou cenu startující na 8,2 EUR/m2/měsíc zde mohou najít perfektní domov jak start-upy, tak i zaběhnuté firmy.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *