obložení štípaný kámen

Venkovní obklady

Využití venkovních obkladů je poměrně často diskutované, jelikož klasické fasády jsou většinou fádní a postrádají dostatečné množství invence. Moderní obklady do exteriéru lze použít v různých podobách a záleží pouze na vás, pro jakou variantu se rozhodnete a který obklad budete chtít doma mít. Pokusíme se tedy nějakým způsobem shrnout možnosti venkovních obkladů a poukázat na ty, které vypadají moc hezky a lze je sehnat za solidní peníze. Zcela jistě lze hovořit o tom, že výběr venkovních obkladů je maximálně pestrý a ten svůj si najde každý.

Štípaný kámen pro přírodní obložení

Jednu ze základních možností obložení exteriéru domu představuje aplikace štípaného kamene. Ten je dodáván v blocích, které se pouze lepí na fasádu prostřednictvím speciálního lepidla. Štípaný kámen je ryze přírodní a jako obklad kámen může sloužit prakticky v jakémkoli exteriéru bez rozdílu. Moc hezky vypadá v kontrastní podobě. V případě využití světlejší fasády si najde své místo třeba tmavý štípaný kámen.

Lícové cihly

Pokud chcete spíše zvolit tradiční stavební materiál na obklady prefabrikovaného typu, pak se hodí zejména lícové cihly. Jejich vizáž je poměrně zajímavá a jako obkladový materiál se používají velmi jednoduše. Lícové cihly jsou ale vcelku náchylné na znečištění, takže byste měli brát v potaz to, že budou měnit po čase svou barvu. Lícové zdivo se dá ale vybrat klidně i ve tmavší variantě, takže není problém mít jej na svém domu i dlouhodobě bez jakýchkoli poznatelných změn.

Dřevo anebo umělé palubky

Na obložení exteriéru domu lze využít klidně i jiných přírodních anebo kompozitních umělých materiálů. Hezké jsou zejména palubní desky natřené nějakým zajímavým odstínem. Pokud chcete mít fasádu navěky, pak můžete využít obložení za pomocí plastových palubních desek. Na první pohled jsou od těch přírodních k nerozeznání.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *