Oknoplastik2

Proč jsou plastová okna stále nejvyužívanější?

Ačkoli v současnosti tvoří nabídku nových oken produkty hned z několika materiálů, plastová okna jsou stále nejžádanějším druhem výplní stavebních otvorů v současnosti. Známe samozřejmě tři základní druhy oken a jsou to kromě plastových oken také okna dřevěná (eurookna) a okna hliníková. V některých ohledech dokonce hliník a dřevo předčí schopnosti a kvality plastových oken, ale stále si tyto materiály tak vysokou oblibu nezískaly. Čím to je?

Plastová okna nabízí nejlepší poměr kvality a ceny

Cena a kvalita jsou vzájemně porovnávanými hodnotami snad u všech výrobků na trhu a výplně stavebních otvorů tedy nejsou výjimkou. A právě materiál plast umožňuje vyrábět i okna, která splní vysoké nároky třeba v oblasti úspory energií a v porovnání s ostatními druhy jsou podstatně levnější. Ceny plastových oken jsou v porovnání s ostatními druhy až o několik desítek procent levnější a to i v případě, že okna jsou schopna dosahovat stejných parametrů. Plastová okna nemohou dosahovat takové tvrdosti, jako třeba hliníková, ale za nižší cenu nabízí nadstandardní kvalitu. Právě proto jsou i v současnosti tolik oblíbená. Detailní porovnání parametrů jednotlivých druhů oken najdete v tomto článku.

Oknoplastik1

Zdroj obrázku: oknoplastik.cz

Kvalitní výrobci vyrábí díky CNC strojům. Chyba je tedy vyloučená

I výroba oken prošla za posledních několik let výraznými proměnami. Ty byly způsobeny neustálým vývojem výrobních technologií. Moderní výrobu plastových oken zajišťují přesné CNC stroje. Alespoň tedy u odborných výrobců. Výrobní linky s CNC stroji jsou přesně naprogramovány a prostor pro výrobní vadu je tedy téměř vyloučen. Díky těmto strojům je výroba oken rychlá a linky dokáží vyrábět okna ve velmi krátkém čase. I to je příčinou nízkých cen.

Jaké parametry jsou pro okna důležité?

Při výběru nových oken je důležité porovnávat jejich parametry. Jednotliví výrobci se v parametrech oken totiž velmi liší a také samotní výrobci nabízí typy oken s odlišnými parametry. V současnosti je velký důraz kladen na tepelně-izolační vlastnosti oken. V tomto ohledu jsou velmi důležitými parametry především tepelná propustnost u skel a počet komor společně s umístěním komor v profilu. Je důležité, aby obě tyto hlavní součásti oken měly svou vysokou kvalitu. Kvalitní profily jsou bez kvalitního zasklení neefektivní a stejné je to i v opačném případě.

Oknoplastik2

Zdroj obrázku: oknoplastik.cz

Jak je to s cenou?

Chcete znát přibližnou cenu, za kterou by se nechalo ve vaší domácnosti vyměnit jedno nebo více oken? Ani to není v dnešní době problém. Někteří výrobci totiž nabízí možnost vytvoření nezávazné finanční kalkulace, a to přímo online, bez návštěvy technika. Takovou službu nabízí například společnost Oknoplastik, dlouholetý specialista výroby výplní stavebních otvorů. Ta nabízí pro plastová okna ceník a rozměry na online kalkulaci přímo na svých internetových stránkách. Stačí si jen jednoduše vybrat typ okna, zadat velikost, požadované příslušenství a nechat si zhotovit nezávaznou finanční nabídku.

Zdroj náhledového obrázku: oknoplastik.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *