Vana

Vany do koupelny: Možností je spousta

Rozhodujete se pro vybavení koupelny? Moderních provedení nejrůznějších interiérů těchto místností určených pro vykonávání hygieny je spousta. Základem každé koupelny je v každém případě kvalitní stylová vana, která dokáže nabídnout skvělé užitkové vlastnosti a dokonalý komfort se vším všudy. Podívejme se tedy na možnosti, jaké u konkrétních van máme. Společně se přesvědčíme, že těchto alternativ je spousta.

Rohová, nebo volně stojící

Hned na počátku je třeba si promyslet, jestli je vhodnější zvolit spíše rohovou vanu, anebo klasickou volně stojící. Oba dva modely mají své výhody a nevýhody. Rohová dokáže ušetřit prostor v celém interiéru koupelny, nicméně zabere kompletně celý prostor rohu, který by mohl být jinak využitelný třeba postavením koupelnového nábytku anebo čehokoli jiného. Volně stojící modely i rohové vany lze volit v různých velikostech tak, aby dokonale padly do koupelny a dokázaly ladit s ostatními zařizovacími předměty.

Materiál je velmi důležitý

Z hlediska materiálu použitého na výrobu vany lze volit hned několik provedení. Klasiku představuje zejména keramika, která je dokonale odhlučněná, má vynikající hygienické vlastnosti a dokáže se přizpůsobit i barevně. Jinak se ještě často využívá plechových modelů, jež jsou ale hlučnější. Klidně lze volit i nerez či granit, nové materiály ale nejsou ještě příliš odzkoušené a zejména u kovu je třeba se obávat jeho chladnosti na dotek.

Na značce tolik nezáleží

Jak rohové vany do malých koupelen, tak i některé velké prostorové modely je možné vybírat v různých značkách. Jednat se může třeba o značky Jika, Ravak a mnohé další. Pravda je ovšem taková, že často nezáleží na nápisu, ale na kvalitě. Podle značky se tedy není zapotřebí nijak orientovat a můžete mít skvělou vanu, která vám bude sloužit dlouhá léta.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *