Ocelové zárubně jako nezbytnost pro požární a protipožární dveře

Protipožární zárubně

Opatření proti vzniku požáru jsou jak v rodinných domech, tak i firemních areálech a jiných veřejných prostorech nezbytností. Jejich základem jsou bezesporu protipožární a požární dveře. Právě o nich většina lidí ví, nicméně zapomíná se na kvalitní ocelové zárubně, v nichž musí být zmiňovaný druh dveří ukotven. Když je tento typ dveří uchycen v jakýchkoli jiných zárubních, dochází při požáru k jejich vypadnutí a veškeré užitné vlastnosti a zábrana šíření ohně přestávají existovat. My se zaměříme nejen na jejich charakteristiku, ale i na přednosti modelů od společnosti BB-Kovo.

Ocelové zárubně

Zdroj obrázku: bbkovo.cz

Vyhláška hovoří jasnou řečí

Skutečnost, že požární i protipožární dveře se bez pevných ocelových zárubní neobejdou, dokladuje i vyhláška č. 202/1999 Sb. Právě v ní je deklarováno, že celkové provedení dveří musí splňovat veškeré technické podmínky. Zavedena bude i norma hovořící o nezbytnosti původu dveří i zárubní od stejného výrobce. V opačném případě nebude vydáno kolaudační rozhodnutí o užívání stavby. Ocelové protipožární zárubně jsou tedy ke stejně funkčním dveřím nezbytné.

Ocelové zárubně na míru

Naprosto precizní výroba ocelových zárubní u zmiňované firmy je schopna zajistit dokonalé rozměry jednotlivých typů přímo na míru ke konkrétním dveřím. Samozřejmostí je zpracování cenové kalkulace na jakékoli zárubně včetně atypických. Zvolit si budete moci i barvu přesně podle vašich představ. Jedná se o odstíny práškové komaxitové barvy dle kompletního vzorníku RAL. Volit lze mimo jiné také obložení mosazí, popřípadě nerezem.

Ocelové zárubně

Zdroj obrázku: bbkovo.cz

Kvalita musí zvítězit nad cenou

Společnost BB-Kovo má s výrobou vysoce kvalitních ocelových zárubní více než 25 let zkušeností. Zakládá si především na tom, že ocelová zárubeň musí splňovat veškerá bezpečnostní kritéria a být zkrátka maximálně funkční. Cena by v žádném případě neměla být prosazována na úkor jakosti tohoto sortimentu a prakticky i vlastní bezpečnosti. Zárubně proto disponují mnohem lepšími panty, než je tomu u standardních modelů ostatních firem a plech použitý na jejich výrobu je taktéž silnější.

Zdroj náhledového obrázku: bbkovo.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.