Vanilkové rohlíčky

Vánoční cukroví: Co upéct na poslední chvíli ?

Určitě to znáte také, spousta práce a povinností, na nic nezbývá čas. Zvláště před vánočními svátky. A pokud jste nestihli ještě napéct všechno cukroví, máme pro vás 3 jednoduché recepty na vánoční cukroví, které zvládne každý a navíc bude hotové během chvilky.

Marcipánové kuličky

Potřebovat budete pouze mandle a cukr. Nejprve mandle spařte, poté je oloupejte a na jemno nakrájejte. Poté smíchejte mandle s cukrem. V poměru dva díly mandlí a jednoho dílu cukru. Třete do té doby, dokud se vám nevytvoří vláčná hmota. Vzniklou hmotu vyválejte do válečku a zabalte do potravinářské folie a dejte do chladu. Před tím než budete tvořit z marcipánové hmoty kuličky, přidejte ještě  50g moučkového cukru, marcipán se bude lépe tvarovat.  S marcipánem však musíte pracovat rychle, protože brzo zasychá.

Klasické vanilkové rohlíčky

Na těsto vanilkových rohlíčků budete potřebovat kostku másla, dva hrnky hladké mouky, čtyři lžíce cukru a hrnek a půl namletých ořechů. Z tohoto množství upečete dvě várky vanilkových rohlíčků. Postup je jednoduchý, vše smíchejte dohromady a nechte odležet půl hodiny v ledničce.  Z vychlazeného těsta vyválejte váleček, ze kterého následně budete odtrhávat kousky a tvarovat rohlíčky. Rohlíčky rozložte na plech a v mírně vyhřáté troubě pečte asi 10 minut.  Nakonec ještě horké rohlíčky obalte v moučkovém cukru.

 Pusinky ze sněhu

Stejně jako už marcipánových kuliček si vystačíte pouze se dvěma ingrediencemi a to s vajíčkem konkrétně bílkem a cukrem. Z pěti bílků vyšlehejte sníh a do něj ve šlehači přisypte a zašlehejte 15 dkg cukru, ale jemného pískového. Dalších 15 dkg cukru zabalte stěrkou do sněhu, párkrát lehce převalte sníh s cukrem, ale tak, aby vám sníh neslehl. Základní poměr je 5 až 7 dkg cukru na jeden bílek. Vzniklou hmotu přendejte do sáčku a plech vyložte pečícím papírem.  Nakonec na plech za pomoci sáčku tvarujte kolečka či proužky. Sněhové pusinky sušte v mírně zahřáté troubě a to do doby než ztvrdnou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *