Vaječné skořápky do psího krmiva? Ano!

vejce

Stále doma přemýšlíte, jak ještě lépe byste mohli využít všech zbytků potravin ve vaší domácnosti? I obyčejné skořápky od vajec nebudou od teď úplně k vyhození. Vápník potřebujete nejen vy, ale i váš pes. Přidejte vaječné skořápky do jeho jídelníčku. Jak?

Vaječné skořápky v misce vašeho psa

Uhličitan vápenatý je ve vaječných skořápkách hojně zastoupený, přibližně z 94 procent. Snadno jej můžete dopřát i svému domácímu mazlíčkovi. Vaječné skořápky nechte zprvu usušit v troubě a poté je velmi jemně namelte na jemný prášek.

Tento nevšední doplněk stravy můžete kromě psů nabídnout i slepicím, které v průběhu snášení vajec vápník přirozeně ztrácejí. Vápník je oporou jejich snesených vajec, především pak skořápek, které jsou díky vápníku stabilní a zároveň i pevné.

vejce

Foto: Pixabay

Stejně jako vy, i váš pes potřebuje dostatek vápníku na kosti či zuby. Ionty vápníku navíc figurují i v přenosu signálů nervovými vlákny. Pokud chcete, aby váš pes byl zdravý a vyrovnaný, dopřejte mu právě takové krmivo včas do jeho jídelníčku. Díky dostatku vápníku předejdete i náhle vzniklým křečím, napětí apod. S vápníkem to však ale nijak nepřehánějte. I vápníkem můžete psa i předávkovat.

Pokud již váš pes dostává suché krmivo, které obsahuje vápník, je třeba zvážit množství, které mu chcete navíc přidat do vašeho jídelníčku. Dávka vápníku by měla odpovídat vždy i stáří vašeho psa. Do unáhlených rozhodnutí se proto příliš nevrhejte.

Co se zbytkem skořápek

Ty se vám mohou báječně hodit i na vaší zahradě. Zaženete jimi slimáky i jiné plže. Jen je nemelte na prášek, ale na větší kousky. Využitelných zdrojů mají vaječné skořápky v sobě opravdu hodně. Nevyhazujte je proto do koše.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zvirata/vajecne-skorapky-pro-psy/

https://jakzdrave.cz/poradna/vajecne-skorapky-zdroj-vapniku/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.