V čem se liší parní sprchový box od sprchového koutu?

02_parni_box

Spor o to, zda je lepší koupání ve vaně, nebo sprchování, je nekonečný a nemá ze své podstaty řešení. Vždy totiž záleží na osobních preferencích člověka. Pravdou ale je, že objektivní kritéria a odborníci hovoří spíše ve prospěch sprchování. Pod tímto pojmem si ale většinou představíme pobyt ve sprchovém koutu. Tak tomu ale nemusí být vždy, sprchový kout lze totiž nahradit parním sprchovým boxem. Zážitek ze sprchování tak bude ve skutečnosti ještě lepší. V čem se ale liší tento box od klasického sprchového koutu?

Co je parní sprchový box?

Žádná oficiální definice sprchového boxu neexistuje, obecně však lze říci, že jde o zařízení velmi podobné klasické sprše. Rozdíl je ale ve vnitřním vybavení. V parním boxu nenajdete pouze vlastní sprchu, sprchovou vanu, skleněné panely i pohodlné sedátko, kromě ní jsou zde přítomny masážní i další prvky. Sprcha může fungovat v řadě režimů včetně mžení. Tím hlavním rozdílem je ale přítomnost speciálních parních panelů.

Protože je parní sprchový box uzavřený, je možné v něm díky parním panelům vytvořit klasickou páru s jakou pracují některé sauny. Přidávat do systému lze samozřejmě i nejrůznější éterické oleje nebo sole.

01_parni_box

Foto: Pixabay

Proč chtít parní box?

První důvod, proč se rozhodnout pro parní box je nasnadě: nahradí vám návštěvu „páry“ v sauně. Přímo v pohodlí domova si můžete vykouzlit pocit luxusu a exkluzivity, bez nutnosti jezdit do sauny. To ale není všechno, „pára“ je totiž také zdravá a příznivě ovlivňuje lidskou imunitu.

Zmíněné éterické oleje toto působení ještě násobí. A pokud jde o soli, tak solná mlha je ideální mimo jiné i pro léčbu některých kožních chorob. Kromě sauny tak parní box může nahradit i návštěvu solné jeskyně.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.