Komár

Jednoduchý a levný trik, jak se zbavit komárů

Dnes si řekneme něco o situacích, kdy se chcete jednoduše zbavit komárů, kteří vám v domácnosti či venku znepříjemňují život. Potřebovat budete jen dvě přísady – olej a jar. Pojďme si tedy tento trik představit.

Co budete potřebovat?

Potřebovat budete výše uvedené přísady. Tedy prostředek na mytí nádobí a olej. Vše pak smícháme ve vodě. Oleje stačí lžíce, mycího prostředku také malé množství. Stejně tak je však důležité přichystat si správnou nádobu. Na tento trik budete potřebovat ideálně černou nebo co nejtmavší nádobu. Jde o past na komáry. Průměr tedy volte takový, jak velkou past chcete. V domácnosti obecně stačí menší, do exteriéru volte spíše větší průměry.

Olivový olej

Foto: Pixabay

Jak past na komáry vytvořit

Dále se pustíme do samotného vytváření této pasti na komáry. Do nádoby, kterou jste zvolili, nalejeme vodu. Do vody potom přidáme přichystaný saponát s olejem. Důkladně směs promícháme tak, aby olej se saponátem na povrchu vodní hladiny vytvořili vrstvu. Půjde o vrstvu, na kterou se komár nalepí, avšak již nebude schopen dostat se z ní ven. Tmavá barva nádobky je pak důležitá zejména proto, že tmavá barva ve spojení s vodní hladinou vytváří pro komáry nejatraktivnější místo pro sednutí na vodní hladinu.

Past zabezpečte

Nejlépe uděláte, pokud umístíte past někde, kde se od hladiny odráží světlo. To je pak pro komára největším lákadlem. Dále je dobré neumísťovat nádobu na místo, kde do ní může napršet. Nová dešťová voda v pasti může poškodit vrstvu, na kterou mají dosednout komáři. Posledním tipem pak je zabezpečení síťky. Zejména před dětmi či domácími mazlíčky. Vyberte tedy místo i vzhledem k této okolnosti. Pro větší zabezpečení ještě můžete použít síťku, kterou dáte přes průměr nádoby, aby se do ní děti či mazlíčci nedostali. Volte však raději síťku s velkými oky, aby byla past pořád atraktivní pro komáry.

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *