P1070029

V čem jsou výjimečné obkladové panely do interiéru

Obložení zdí je v mnohých místnostech samozřejmostí a v některých může naprosto skvěle oživit celý prostor. Možností obložení jednotlivých zdí je hned několik, nicméně výbornou volbu představují zejména obkladové panely. Právě ty dokážou v mnohém ulehčit práci a také přinést kýžený designový efekt, který si doslova a do písmene zamilujete. Pokusme se tedy přesněji podívat na možnosti obkladových panelů a na to, v čem vlastně spočívají jejich hlavní výhody. Rozhodně je jich hned několik a stojí za to si je uvést.

Dřevěné obklady jako přírodní volba

Pokud máte rádi teplo přírody, pak se vyplatí pořídit si obkladové panely ze dřeva. Jednat se může o klasické materiály, jejichž základem jsou OSB desky anebo také o palubkové obklady. Záleží na tom, jaké provedení budete preferovat. Mnohdy se volí i některé exotické dřeviny, které mají jakýsi punc maximálního luxusu. Tmavé kombinace teaku, mahagonu a některých dalších exotických dřevin jsou skutečně fascinující.

Keramika či kámen do koupelny

Obkladové panely do koupelny se nejčastěji volí zejména v keramickém provedení. Právě keramika totiž představuje zcela unikátní materiál, jenž není nijak výrazně těžký a dokáže navíc odolat všudypřítomné vlhkosti. Do koupelny se ale hodí i klasické obkladové materiály přírodního ražení. Zmínit bychom mohli zejména kámen. Ten působí sice chladně, ale maximálně vkusně a bytelně.

Sklo… Proč ne?

Velmi pestré mohou být obkladové panely do kuchyně. Jejich základem je mnohdy i sklo. Jedná se o tvrzenou variantu, která je velmi pevná a bytelná. Sklo navíc působí opravdu komfortně se vším všudy. Jen byste se měli připravit na poněkud vyšší ceny tohoto materiálu. Sklo rozhodně není pro ty, kteří by chtěli na obložení ušetřit.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Ladislav Lhotka Odpovědět

    Vážený pane
    Zaujala mi fotografie koupelny a pod ni název obkladové panely.Před 27 lety jsem obložil koupelnu v paneláku panely Abitibi. Dnes žiju v jiném paneláku a chci koupelnu také obložit panely Abitibi. Podle vzorníku několika firem jsem zjistil že nabídka je stejná
    jako před 27 lety. Prosím o radu kde seženu modernější panely, jako na fotografii. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *