24/04/2015
Kategorie: Stavba

V čem jsou výjimečné obkladové panely do interiéru

Obložení zdí je v mnohých místnostech samozřejmostí a v některých může naprosto skvěle oživit celý prostor. Možností obložení jednotlivých zdí je hned několik, nicméně výbornou volbu představují zejména obkladové panely. Právě ty dokážou v mnohém ulehčit práci a také přinést kýžený designový efekt, který si doslova a do písmene zamilujete. Pokusme se tedy přesněji podívat na možnosti obkladových panelů a na to, v čem vlastně spočívají jejich hlavní výhody. Rozhodně je jich hned několik a stojí za to si je uvést.

Dřevěné obklady jako přírodní volba

Pokud máte rádi teplo přírody, pak se vyplatí pořídit si obkladové panely ze dřeva. Jednat se může o klasické materiály, jejichž základem jsou OSB desky anebo také o palubkové obklady. Záleží na tom, jaké provedení budete preferovat. Mnohdy se volí i některé exotické dřeviny, které mají jakýsi punc maximálního luxusu. Tmavé kombinace teaku, mahagonu a některých dalších exotických dřevin jsou skutečně fascinující.

Keramika či kámen do koupelny

Obkladové panely do koupelny se nejčastěji volí zejména v keramickém provedení. Právě keramika totiž představuje zcela unikátní materiál, jenž není nijak výrazně těžký a dokáže navíc odolat všudypřítomné vlhkosti. Do koupelny se ale hodí i klasické obkladové materiály přírodního ražení. Zmínit bychom mohli zejména kámen. Ten působí sice chladně, ale maximálně vkusně a bytelně.

Sklo… Proč ne?

Velmi pestré mohou být obkladové panely do kuchyně. Jejich základem je mnohdy i sklo. Jedná se o tvrzenou variantu, která je velmi pevná a bytelná. Sklo navíc působí opravdu komfortně se vším všudy. Jen byste se měli připravit na poněkud vyšší ceny tohoto materiálu. Sklo rozhodně není pro ty, kteří by chtěli na obložení ušetřit.

1 komentář
  1. ladislav.lhotka@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.