Utěrky

Už nevíte, jak vyčistit utěrky? Díky těmto trikům budou vypadat jako z obchodu

Zcela jistě se vám stalo to, že když jste prali a vyvářeli kuchyňské utěrky hodiny, stejně z nich nějaké odolné skvrny stejně dát dolů nešly. My vám poradíme, jak odolné skvrny dát dolů, a to bez vyváření.

Co potřebujeme na výrobu bělidla

  • 1 sklenici jedlé sody,
  • 120 ml peroxidu vodíku,
  • 80 ml octa,
  • 350 ml tekutého mýdla na praní a stejně tolik mililitrů alkoholu.

A jak jej vyrobit?

Nejdříve dejte do mísy všechny suroviny. Smíchejte je tak, aby se veškeré složky spojily. Směs přelijte do plastové lahve. Nyní ji nechejte patnáct až dvacet dní odpočinout. A odložte ji na tmavé a suché místo. A po uplynutí 20 dnů jej můžete použít.

Utěrky

Utěrky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jak bělidlo použít?

Nejdříve přidejte do 4 l horké vody 100 ml z domácí směsi a dobře promíchejte. Utěrky dále vložte do kbelíku se směsí na dvanáct hodin. Jakmile uplyne 12 hodin, utěrky pořádně opláchněte obrovským množstvím vody a nechte je vysušit.

Co dokáže prášek do pečiva?

Stačí, když do pračky dáte prášek na praní a 1 balíček prášku do pečiva. Vaše utěrky po vyprání budou jen zářit. Určitě je to lepší než utěrky vyvářet.

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Co takhle tableta do myčky?

Utěrky se dají prát jako každé kusy prádla. Dávat se nemusí ani odmočit. Stačí je dát do pračky a dovnitř hodit úplně normální tabletu do myčky. Co by prášek nezvládl, tableta zvládne ihned. Utěrky budou odmaštěné a čisté či bez fleků. Doporučujeme je ale dávat nejen na utěrky či bílé prádlo, nebo dokonce na záclony. A ještě takový tip, leštidlem do myčky doporučujeme umýt okna či sprchový kout. Budou se skvěle lesknout.

A co takhle utěrky zachránit horkou vodou?

Postačí, když do kastrůlku s horkou vodou dáte 1 tabletu. A prát budete lehce v rukou. A necháte namáčet. Dokud voda nevystydne.

Utěrky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *