01_zidle

Jak vybírat herní židli

Pokud vy sami anebo některý z vašich potomků patříte mezi náruživé hráče počítačových her, možná jste se už zamýšleli nad tím, jak se při hraní cítit co nejlépe. Velké pozornosti a popularitě se v tomto směru v dnešní době těší židle určené přímo pro hráče počítačových her. V práci sedíte u počítače pravděpodobně na klasické kancelářské židli. Herní židli lze v jistém smyslu chápat jako k dokonalosti dovedenou kancelářskou židli disponující vícero možnostmi. Jak tedy taková židle konkrétně vypadá a jak jí vybírat?

Co je herní židle?

Herní židle se vyznačuje širokými možnostmi nastavení, masivní podporou zad a ramen a v neposlední řadě i okázalým designem. Ne náhodou vycházely první herní židle, které se objevily před nějakými patnácti lety, ze sedaček závodních vozů. Ergonomie a fokus na boční tvarování jsou proto hlavní charakteristiky herních židlí.

Hraní, stejně jako každá jiná činnost, u které se dlouho sedí, vyžaduje správnou židli, neboť v opačném případě se člověku brzo ozvou záda. A u her se dá strávit opravdu hodně času!

02_zidle

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak vybírat?

Herní židle by měla mít možnost nastavení polohy. Minimálně by mělo jít prostřednictvím aretace přepínat mezí houpáním a pevnou polohou. V ideálním případě bude mít židle systém multilock, tj. půjde zafixovat v kterékoliv poloze.

Samozřejmostí by mělo být výškové nastavení opěrky hlavy i loketních opěrek. Ty nejlepší herní židle mají nastavitelnou i bederní opěrku. U opěrek na ruce potom známe i takové, které lze nastavovat ve více osách, tj. lze s nimi rotovat a posouvat se. Podle šíře možností se označují jako 2D, 3D, resp. 4D.

Co se potahu týče, doporučit lze především polyuretan nebo textil, kůže sice vypadá nejlépe a dobře se čistí, pravděpdobně se na ní ale brzy začnete potit.

Design je samozřejmě důležitý, ale mnohem více se vyplatí zaměřit se na kvalitu použitých materiálů. To se často snadněji řekne než udělá a proto neváhejte a poraďte se s internetem. Čtěte recenze, dívejte se na videa… a v obchodě potom samozřejmě vyzkoušejte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *