Vánoční kaktus

Tipy, po kterých vám vánoční kaktus určitě pokvete

Máte rádi takzvaný vánoční kaktus, ale trápí vás, že se vám nedaří jej přimět k kvetení? Pokud chcete, aby co nejrychleji vykvetl, máme pro vás dva tipy, které zaručeně fungují. O co jde? Nejde o nic náročného ani složitého. Nejde tedy o žádné jaderné inženýrství a my se dnes na tento trik podíváme. Pojďme na to!

Nemusí kvést jen na Vánoce

Ideální určitě je, aby vám vánoční kaktus kvetl přes Vánoce. Kvést však může i po těchto svátcích. Nezřídka kdy se stane, že kvete ještě v únoru či později. Pokud vás tedy vaše květinka neobdařila žádnými květy, určitě vyzkoušejte následující zlepšováky. Nepotřebujete nic jiného než vodu a hnojivo s obsahem boru. Jak tedy na to?

Vánoční kaktus

Kvetoucí vánoční kaktus: Zdroj obrázku: Pixabay.com 

Zalejte teplou vodou

Prvním trikem je zvláštní způsob zalití vašeho vánočního kaktusu. Nejprve květináč s touto rostlinou vložte do vany, která bude napuštěná obyčejnou studenou vodou. Nechte jej zde asi hodinu, aby rostlina nasála dostatek vody. Poté použijte sprchovou hlavici a zalejte rostlinu teplou vodou, která má cca 50-55 stupňů. Nikdy více jak 60 stupňů. Studená zálivka, která této sprše předchází zaručí, že rostlinka ani její kořeny nebudou poničeny. Poté již nechejte květináč ve vodě, aby se z něj dostala přebytečná voda a osušte jej. Poté můžete vánoční kaktus vrátit na místo, kde obvykle stojí. A nechte jej pár dní odpočívat. Poté přejděte k druhé fázi.

Dodejte rostlince výživu

Po této koupeli je dobré dodat potřebnou výživu. Několik dní po této sprše tedy podejte rostlině hnojivo s vysokým obsahem boru. Tento prvek totiž rostlina v této fázi potřebuje. Z hnojiva udělejte roztok přimícháním vody. Rostlinu poté asi 10 dní zalévejte tímto hnojivem. Roztok aplikujte tak, že rostlinu postříkáte touto látkou. Dále také zalijte hnojivem půdu, ve které je váš vánoční kaktus uložen.

Kvetoucí vánoční kaktus: Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *