Uvažujete o vylepšení svého domova? Zkuste chytrou domácnost

Úspora energie

V současné době je snad každý domov plný chytrých zařízení. Věděli jste však, že chytrá může být i celá vaše domácnost?

Teď není řeč o způsobu, jak navýšit IQ všem vašim spolubydlícím, ale o velice šikovném systému, díky kterému lze trochu ušetřit, a zároveň si zlepšit domácí komfort i bezpečnost.

Nejde o nic futuristického

Pojem „chytrý“ se dnes v kontextu s elekronikou skloňuje čím dál častěji. Obvykle se jedná o různá zařízení, která umí více věcí najednou, respektive se s jejich pomocí dá napojit na internet.

Dobrým příkladem jsou třeba nové televize, jež nejenže souží ke sledování klasických programů, které chytáte skrze anténu a satelit, ale také se lze prostřednictvím televizního přijímače dostat třeba na YouTube či i na jiné internetové stránky.

A televizi, respektive další podobné prvky, jako jsou třeba klimatizace nebo topení, je možné spojit do jedné množiny a vytvořit z nich takzvanou chytrou domácnost. Všechny tyto složky pak můžete ovládat prostřednictvím buďto speciálního ovladače, případně moderním mobilním telefonem či tabletem.

Takto je možné si ušetřit nejen spoustu práce, ale zároveň i peněz. Snadno takto zjistíte, zdali jste náhodou nenechali doma zapnuté topení, a případně ho pak jednoduše vypnete. Chytrá domácnost toho samozřejmě umí daleko více.

Ochrání vaše bydlení

Velmi oblíbeným prvkem chytré domácnosti je i detektor plynu. Jde o přístroj, který mnoho nestojí, avšak může vám zachránit bydlení. Hlavně kvalitní detektor kouře dokáže identifikovat počínající katastrofu ještě dříve, než se začne šířit celým domem.

Když takovýto detektor CO2 zapojíte do systému chytré domácnosti, okamžitě vás bude po zachycení kouře informovat o situaci, případně zašle zprávu hasičům. Jedná se o velice užitečné a praktické zařízení, jenž vám může zachránit stovky tisíc korun, nemluvě o životě.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.