Jak se zbavit komárů?

Komár

Pro většinu z nás je léto tím nejoblíbenějším obdobím v roce. Už jen proto, že na sebe nemusíme oblíkat pět vrstev oblečení a teplou bundu. A možná i s touto vlastností léta máme spojené především bolavé štípance od komárů. Nejen venku, ale i během noci nás irituje vlezlý bzukot, pošimrání a nakonec pěkné štípance od komářích samiček. A pokud i vy zápasíte s tímto otravný hmyzem, pak je tento článek pro přesně pro vás. Níže vám ukážeme pár typů a rad, jak si další léto mnohem více užít!

(ne)obyčejné repelenty

Většina z nás bojuje tím, že na sebe dáme pořádnou vrstvu repelentu, nebo zapojíme odpuzovač do zásuvky. Velké spoustě lidí ale chemické přípravky nedělají dobře, a tak si raději tu chvilku přetrpí i s nezvaným hostem. Proč ale nevyzkoušet přírodní repelent? Základem je koupě obyčejného rozprašovače! V kuchyni potom zalijeme horkou vodou buďto lístky rozmarýnu, levandule nebo karafiátu. Nechte vylouhovat ideálně 24 h a následně odvar preceďte. Pro docílení příjemné vůně (a zároveň pro odrazení komárů) můžete přidat éterické oleje za máty, meduňky, levandule nebo nejlíp z citronové trávy. Roztok dejte do rozprašovače a skladujte v lednici. Můžete jej použít jak na tělo, tak na rozprášení v místnosti.

Komáři vs. vitamín B

Můžete se bránit komárům nejen na venek, ale i zevnitř! Komáři totiž vyloženě nesnáší vitamín B! Můžeme jej doplňovat v podobě doplňků stravy a léků, nebo sáhnout po přírodní formě. Droždí. V kvasnicích je obrovské množství vitamínů B, takže není na škodu si v létě udělat drožďovou pomazánku, nebo si dát trochu piva.

Logika komárů a nekonečný boj

Přestože se komáři můžou zdát jako malichernost, dokáží pořádně potrápit. Musíme proto pochopit, proč na nás jejich samičky útočí. Především je nejvíce láká vylučovaný oxid uhličitý, lidské teplo a krev, která je pro ně ideálním zdrojem bílkovin. Proto si často komáři vybírají těhotné ženy. Nejlepší je myslet na vše, a proto se vyhýbat okolí, ve kterém se nachází voda, nebo dávat do oken protihmyzové sítě. Na škodu nejsou ani lampy určené přímo na komáry, které je lákají na své světlo a následně je elektricky úmrtí na své mřížce. Na terasy jsou také dobré aroma svíčky s výše zmíněnými vůněmi, které komáry na pár metrů odpudí.

Pokud neustále přemýšlíte, jak se zbavit komárů, vyzkoušejte těchto pár rad a uvidíte, že i vy můžete být silným soupeřem v boji s komáry.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.