Naložený zázvor s medem a citronem pro posílení imunity

naložený zázvor

V zimě dostává náš imunitní systém pořádně zabrat. Na každém rohu na nás útočí nejrůznější bakterie, viry a nemoci, které nás mohou nepěkně potrápit. Často tak hledáme způsoby, jak se ochránit před virózami a nachlazením, které jsou ve studeném ročním období častější nežli kdy jindy. Pokud chcete posílit imunitní systém, zkuste naložený zázvor se sladkým medem a kyselým citronem. Je to bomba!

Nakládaný zázvor nejen proti nachlazení

O zázvoru se ví, že je prospěšný pro naše zdraví. Obsahuje stovky účinných látek, přičemž celá řada z nich se může pochlubit benefity pro zdraví. Naložený zázvor dokáže ulevit od bolestí hlavy, může pomoci při infekcích horních cest dýchacích, mimo jiné napomáhá při nevolnostech, nadýmání nebo při pálení žáhy. Umí toho zkrátka hodně a kromě posílení imunity může naložený zázvor pomoci i při hubnutíhubnutí.

naložený zázvor

Foto: Unsplash

Vyrobte si všelék

Ať už chcete podpořit svoji imunitu, aby se dokázala lépe bránit proto všem nástrahám, nebo si přejete zhubnout, zázvor naložený v medu s citronem vám může být hodně nápomocný. Vyrobte si doma všestranný všelék, na který se budete moci spolehnout nejen tehdy, až vás bude bolet v krku nebo budete chtít spálit přebytečný tuk.

Co budete potřebovat:

  • 2 velké citrony
  • 1 cca 10 cm dlouhý kořen zázvoru
  • med

Postup výroby:

Zázvor nejdříve očistěte od kůry. Opatrně, protože právě pod kůrou se nachází nejvíce zdravých látek. Citrony namočte na 10 minut do octové vody, poté je pod tekoucí vodou omyjte.

Zázvor nakrájejte na tenké plátky, zrovna tak i citron. Vložte obě suroviny do sklenice a zalijte je medem. Pokud chcete, můžete zázvor a citron rozmixovat a směs poté namočit do medu – bude to fungovat úplně stejně.

Hotovou směs vložte do uzavíratelné sklenice, skladujte v lednici po dobu 3 dní, během kterých se krásně odleží. Následně můžete nakládaný zázvor s citronem konzumovat jako čaj, kdy stačí jednu lžičku zalít horkou vodou. Můžete ho užívat i samotný, což je skvělé při bolestech v krku.

Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-nalozit-zazvor-s-medem-citronem-pro-posileni-imunity-na-nemoci-hubnuti.html

Náhledové foto: Unsplash

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.