Vinylová podlaha

Uvažujete o realizaci nové vinylové podlahy? Na tyto věci si dejte pozor

Elegantní a efektivní řešení podlahových ploch je dnes nejenom u novostaveb jakousi samozřejmostí. Volit je možné spousty různých povrchů, přičemž asi nejoblíbenější je vinyl. Není se čemu divit, jelikož vinylové podlahy jsou vzhledově unikátní, snadno udržovatelné a lze je pořídit za výhodnou cenu. V neposlední řadě musíme jmenovat také maximální výdrž vinylu a vcelku jednoduchou pokládku. Údržba vinylové podlahy je také triviální. Za zmínku stojí i velmi příjemný došlap na podlahovou plochu. Přesto je zapotřebí dát si na některé aspekty pokládky vinylové podlahy velký pozor.

Teplota v hlavní roli

V první řadě je třeba zaměřit se na teplotu, a to nejenom okolí, ale i podkladu. Co se týká teploty místnosti, ta by neměla klesnout pod 18 °C. U podkladu nemůže jít pod 15 °C. Jestliže se teplota nedodrží a klesne dlouhodobě pod deklarované hodnoty, bude nezbytné počítat s tím, že se v podlaze vytvoří spáry, které tam pochopitelně nechcete. Při změnách teplot totiž dochází ke vzniku přirozeného pnutí. Zabránit expresním změnám teplot lze třeba instalací rolet.

A co podklad?

Ten by měl být rovný a také maximálně pevný. Jen tak dojde k zajištění dlouholeté životnosti samotné podlahy na míru. Optimální je samozřejmě anhydritový potěr vyznačující se maximální pevností a především rovností. Je třeba u něj obrousit horní vrstvu označovanou jako šlem. Brousí se do 48 hodin diamantem. Smirek se používat v tomto případě nesmí.

Vinylová podlaha

Zdroj obrázku: parketcentrum.cz

Vlhkost podkladu

I tady je zapotřebí být velmi obezřetný. Podle čeho byste se měli orientovat? V hlavní roli bude norma ČSN 74 4505. U vinylových podlah představuje nejvyšší číslo orientující se dle charakteru podkladu. Jedná se o:

  • 3,5% u betonu,
  • 3 % u betonu s podlahovým topením,
  • 0,5 % u Anhydritu,
  • 0,3 % u Anhydritu s podlahovým topením.

Vsaďte na specialisty a máte jistotu

Naším tipem pro pokládku vinylových podlah je společnost PARKETCENTRUM. Ta nabízí jak kompletní návrhy a realizace, tak i poradenství. Tato společnost řeší nejen vinylové podlahy Plzeň, ale nabízí další služby, o nichž se můžete dočíst více na www.parketcentrum.cz.

Zdroj náhledového obrázku: parketcentrum.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *