Echinacea

Triky pro dlouhý život řezaných květin

Přejete si květinu, která vám vydrží ve váze aspoň jeden týden? Ale nevíte, jak na to, protože pokaždé vám zvadnete v krátké době? Nyní už se nemusíte obávat, že vám květina nevydrží! Máme pro vás pár typů, díky kterým vám květina bude dělat radost po dlouhou dobu.

Vhodné umístění

Velkou roli, pro dlouhotrvající život květin hraje místo, kde vázu s kyticí postavíte. Pokud ji naaranžujete do prostoru, kde je chlad nebo svítí přímé slunce, znamená to pro kytku brzkou smrt. Ani umístění do průvanu nebo kouř z cigaret neudělá květině dobře. Mezi další místa, co květům neprospívají je blízkost rostliny u topení. Proto zvolte pro vaši kytici vhodnější pozici, například na chladnějším stinném místě ve vaší domácnosti.

Čistá váza a zastřižené listy

Trvanlivost kytice hodně závisí na tom, jak budete udržovat kvalitu čisté vody a vázy. Největší množství bakterií a zkalení vody pramení právě z neudržované sklenice s kyticí. Ještě něž si připravíte květinu, nezapomeňte pořádně vyčistit vázu. Pořádně ji propláchněte a poté ji naplňte vlažnou vodu do necelé poloviny. Stonek květiny by měl být čistý a bez listů. Zbylé listy na stoncích zahnívají a kalí vám vodu. Vodu vyměňujte, pokud možno každý den nebo obden.

Inspirujte se nezaručenými nápady

Zapomněli vám v květinářství přibalit sáček pro výživu rostlin? Zkuste některé naše tipy. Jedna z rad je vyzkoušet aspirin. Díky němu můžou být vaše květiny déle čerstvé a svěží. Prášek rozdrťte a vhoďte do vázy s vodou ještě předtím, než do ní naaranžujete květiny. Další tip, díky kterému můžete prodloužit život vašich květin je přidání dvou velkých lžic rozpuštěného cukru a opět dvou velkých lžic jablečného octu do čisté vody, ve které hodláte mít květiny. Tento postup proveďte ještě dřív, než kytici vložíte do vázy. Vašim květinám může dodat výživu i použitý pytlík od zeleného nebo černého čaje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *