Ústní voda nejen pro zubní hygienu: Nahradí pleťovou vodu, odstraní zápach z prádla

kartáček

Ústní voda je nedílnou součástí pravidelné domácí zubní hygieny. Možná vás však překvapí, že nabízí mnohem širší využití. K čemu všemu ji doma můžete použít?

Účinná dezinfekce zubního kartáčku

Ústní voda poskytne nejen hygienu ústní dutiny, ale také se díky ní zbavíte bakterií a mikrobů na svém zubním kartáčku. Jak na to? Stačí zubní kartáček namočit do ústní vody 1x týdně a nechat tak pokud možno přes noc.

Prospívá problematické pleti

Ústní voda díky antiseptickým vlastnostem dokáže pomoct problematické pleti, jakožto podpořit i hojení akné. Stačí ji nanést přímo na postižená místa na obličeji a nechat chvíli působit. Pak pláchnout čistou vodou. Výsledky můžete čekat už po prvním použití této účinné procedury.

Náhrada za pleťovou vodu

Pokud vám došla pleťová voda, sáhněte po ústní. Jen se ujistěte, že neobsahuje cukr. Nejdříve obličej umyjte vodou, utřete. Na kosmetický tampon kápněte trochu ústní vody a pleť jemně masírujte krouživými pohyby. Okolí očí a víček vynechte. Poté obličej znovu umyjte vlažnou vodou a poté ještě studenou. Vaše pleť bude prokrvená, jasná a rozšířené póry se stáhnou.

Odstranění zápachu z prádla

Znáte to, když objevíte klidně i několik dní zpocené oblečení nacpané v batohu, tašce. Vyzkoušejte účinek ústní vody. Zkuste přidat během praní do pračky 200 ml ústní vody. Pro jistotu můžete přidat ještě i 100 ml bílého octa. Pozor! Tuto prací metodu nepoužívejte na termoprádlo či oblečení s vodoodpudivou nebo jinou speciální úpravou.

pes

Foto: Pixabay

Stop blechám v psím kožichu

Stačí smíchat ústní vodu se šamponem na psy a vykoupat svého psího parťáka. Vonné esence ústní vody a další látky efektivně působí coby odpuzovač blech. Svědivé kousance od hmyzu či vyrážky zklidní právě ústní voda.

Zdroj: living.iprima.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay