Malý byt? Jak do něj zakomponovat pohodlné spaní

Ložnice

Malé prostory s sebou nesou vždy řadu úskalí. Poskládat spaní pro více lidí najednou v malém bytě dá někdy pořádně zabrat. Skladné kvalitní modely postelí nebývají mnohdy ani moc levné. Lépe je vybrat ty, které mají certifikát a mohou zaručit kvalitu klidného spaní a pohodlného sezení. Jaké možnosti ale existují obecně?

Sklopné postele

Vybrat můžete z řady modelů několika sklopných postelí. Ty nejsou v interiérech v mnoha případech na první pohled ani vidět. Zvenku působí jako vestavěná skříň, při vyklopení slouží dlouhodobě jako kvalitní spaní. Vždy je třeba se zaměřit i na kvalitní rošty a matrace. Splní bez problémů funkci běžné kvalitní postele. Výhodou je, že ušetří při sklopení spousta místa, které by jinak zabíral běžné postele.

Rozkládací pohovka

S rozkládací pohovkou můžete doslova čarovat. Bez problémů můžete změnit polohu ze sedu do lehu. V dnešní době slouží rozkládací pohovka k více účelům najednou. Není určena jen na sezení pro početnou návštěvu a spaní pro ty, kteří zůstanou přes noc. Konstrukce rozkládacích pohovek mají v dnešní době hodně podob, nechybí ani úložné prostory apod.

Paravanem oddělíte ložnici

Pokud se vám do drahých modelů nechce investovat, zaměřte se spíše na rozdělení prostoru. Malou ložnici můžete ohraničit třeba obyčejným paravanem. Vytvoříte tak díky tomu skvělý koutek k vašemu odpočinku. A přitom vás to nebude nic stát. Paravan navíc můžete i různě posouvat, tudíž vaše ložnice může získat vždy i jiný rozměr.

Pódium

Pódium je skvělým řešením pro ty, kterým nevadí spát ve výšce. Vyvýšený prostor na spaní připadá v úvahu ale jen tehdy, pokud máte doma vysoký strop. Těžko dýchatelný vzduch u zdi není totiž řešením pro trvalé spaní, ale spíše řeší jen otázku, kam uložit návštěvu na noc. Volný prostor od stropu by měl být alespoň 80 až 100 cm. Pro alergiky takové spaní není už vůbec vhodné. Ušetřit prostor ale taková postel dokáže.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/tri-moznosti-spani-malem-byte/

https://zenysro.cz/doporucujeme/bydleni-a-domacnost/jak-vyresit-spani-v-malem-byte/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.