Úspora vody v domácnosti: jde to snadněji, než si myslíte

úspora vody

Mnoho lidí protočí panenky, když dostanou do ruky vyúčtování za vodu. Kolikrát se nestačí divit, kolik vody jim doma proteklo. Možná je to i váš případ. Přitom šetřit vodu v domácnosti je snazší, než si možná myslíte.

Jednoduché tipy a triky, jak doma šetřit vodu

Vodou by se nemělo plýtvat. A to ani za předpokladu, že ji považujeme za něco naprosto běžného a dostupného. Vodu můžete šetřit nejen proto, abyste ulevili své peněžence, ale také životnímu prostředí. Prozradíme vám jednoduché tipy a triky, jak doma šetřit vodu. Uvidíte, že to lze vážně snadno!

Když si čistíte zuby, zastavte vodu

Hodně lidí při čištění zubů nechává vodu protékat. Je to přitom úplně zbytečné, protože voda teče a teče a teče a společně s ní i vaše peníze. Během čištění zubů přece není potřeba nechávat kohoutek „na plný cérés“, normálně ho zavřete a vodu pusťte zase až tehdy, kdy si budete potřebovat vypláchnout ústa.

Kupte si myčku

Věděli jste, že při jednom mytí nádobí v ruce spotřebujete až desetkrát více vody, nežli myčka? To rozhodně není málo. Když si vezmete v potaz, že nádobí myjete každý den, za týden už vám to hodí docela pěknou spotřebu. A co teprve za měsíc nebo třeba za rok! Myčka nádobí je dneska už standard v mnoha domácnostech, proč by měla chybět zrovna v té vaší?

úspora vody

Foto: Pixabay

Dvoufázové splachování

Možná je to pro vás velká neznámá, ale ve světě toalet je dvoufázové splachování naprosto běžná věc. Speciální splachovadlo, které má menší tlačítko na čůrání a to větší…no však jistě víte. A když budete tlačítka na splachovadle řádně používat, úspora vody (i peněz) na sebe nenechá dlouho čekat.

Zamyslete se nad využitím vody

Když vaříte těstoviny, vodu z nich nemusíte bezmyšlenkovitě vylít do dřezu, ale můžete s ní s klidným svědomím zalít pokojové rostliny. Vodu po koupání využijte pro spláchnutí toalety, není na tom nic špatného. Vodu používáme běžně k mnoha činnostem, proč se tedy nezamyslet nad tím, jestli by v některých případech nemohla posloužit hned dvakrát?

 

 

 

Zdroj: https://living.iprima.cz/trendy/tipy-jak-setrit-vodu-v-domacnosti-penize-sucho-ekologie
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.