Nestíháte? Zvládněte vánoční úklid na poslední chvíli!

vánoční úklid na poslední chvíli

Vánoce už jsou opravdu za dveřmi, stačí jen zaklepat! Většina z nás už má doma naklizeno, napečeno a netrpělivě očekává ten nejkrásnější den v roce. Co když ale patříte k těm, kteří nestihli před vánočními svátky uklidit? S našimi tipy sfouknete vánoční úklid na poslední chvíli!

Chce to seznam!

Mít seznam je základ – ne, rozhodně vás to nezdrží a věřte, že za sepsaný seznam budete nakonec rádi! Napište si na kus papíru vše, co chcete uklidit a můžete k tomu přihodit odhad, jak dlouho vám to zabere. Následně naplánujte jednotlivé činnosti tak, aby na sebe navazovaly a vy jste se zbytečně nezdržovali.

Uvědomte si, že nemusíte stihnout všechno

Při vánočním úklidu na poslední chvíli buďte realisté. Uvědomte si, že nutně nemusíte stihnout úplně všechno, co byste jinak stihli za předpokladu, že byste se do úklidu pustili třeba čtrnáct dní před Vánoci. Pamatujte, že důležité je uklidit tak, aby to na pohled vypadalo. Třídění oblečení počká na jaro.

vánoční úklid na poslední chvíli

Foto: Pexels

Co nestihnete, co zamaskujte

Vánoční úklid nemusí být úplně tip top. Vaše návštěvy určitě nebudou zkoumat, jestli máte umytá okna. Co nestihnete uklidit, to zamaskujte vánočními dekoracemi. Na okna dejte ozdoby s vánoční tematikou, kolikrát postačí jen vypraná záclona. Nebojte se improvizovat.

Nebuďte na to sami

Nestihli jste uklidit? Nevadí! Když do „rychloúklidu“ zapojíte celou rodinu, určitě to společně stihnete – i kdyby jen na oko, aby se neřeklo. Nebojte se proto říci dětem nebo partnerovi, ať vám s něčím pomohou. Když se do toho dáte všichni, úspěch je zaručen.

 

 

Zdroj: https://kdejak.cz/6-tipu-jak-zvladnout-vanocni-uklid-na-posledni-chvili/
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.