Usínáte se špatnou náladou? Vymalujte si ložnici

ložnice

Ložnice je ideálním místem, kde můžete s velkým klidem většinu času pohodlně odpočívat. Spánek by ale nemělo vůbec nic rušit, ani tóny nevhodných barev, které vás často obklopují. I ty mohou mít vliv na kvalitu spánku. Je velmi dobře známo, že jemné barvy uklidňují. Příjemné jsou i pastelové odstíny či tlumené barvy. Pořiďte si je i vy do vaší ložnice, rozhodně nebudete litovat. I rozpoložení barev rozhodne o kvalitě a hloubce vašeho spánku.

Nebraňte se světle šedé

Pokud se obáváte barevného interiéru, vdechněte domovu nevšednost a vsaďte na šedou. Světle šedá barva utlumí, ale zároveň nezmenší vaše prostory. Dá se navíc i dobře kombinovat s moderními prvky.

Modrá je dobrá

Modrá barva na rozdíl od předešlé šedé naznačuje klid a mír. V prostorech, kdy kolem sebe uvidíte plátno modrých odstínů je čas na zahájení poklidného a hlubokého spánku.

ložnice

Foto: Pixabay

Něžná a jemná 

I takovou ložnici si můžete bez problémů sami vytvořit ke svému pohledu. Starorůžové barvy osloví především dámy, ale ani u mužů nemusí být pudrová růžovka k zahození. Zkombinujte ke stěnám v podobných barvách i vaše textilie. Uvidíte, jak snadno se dá s těmito barvami operovat. Starorůžový odstín barev má uklidňující účinky, odbourává negativní pocity, navozuje pocit štěstí, touhy i radosti, rozněžní doslova všechny vaše pocity.

Bílá 

Bílá působí na první pohled velmi svěže a čistě, je symbolem klidu i většího prostoru. Kdo chce prostor opticky zvětšit, může použít na malbu čistě bílou barvu. Ta však může v mnoha případech působit i velmi studeně, je lepší jí proto míchat s teplejšími odstíny barev. Přírodní kusy dřevěného nábytku se k této kombinaci budou hodit nejlépe.

Levandulová

Kdo má potíže s usínáním, nechť se ujme levandulové. Příjemné tóny fialových odstínů navodí lepší náladu, odbourají stres a často i nepříjemné napětí. Je jen na vás, jaké barvě dáte přednost protentokrát. S většinou barev nešlápnete vedle, jen je potřeba to nijak nepřehánět.

Tmavě hnědá

Kdo si chce spánek naopak trochu zkrátit, může přizvat do ložnice tmavé odstíny barev. Ty mnohdy působí velmi děsivě a do ložnice nejsou tím pravým ořechovým.

Doplňky volte spíše drobnější a ve stejných, nebo podobně příjemných barvách. Vykouzlete novou podobu domova. Výraznějším barvám se však raději vyhněte.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/barvy-v-loznici-jak-barvy-ovlivnuji-naladu-a-kvalitu-spanku/

https://www.homeincube.cz/spravny-vyber-barvy-loznice-dulezitejsi-nez-si-myslite-ktere-odstiny-zajisti-pohodu-nejen-vydatny-spanek/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.