Televize

Umístění televize v bytě: Mýty a omyly!

Okolo moderních televizí panuje spousta mýtů, kterým se stále ještě věří.  Třeba že, čím větší televize, tím je lepší nebo že je skvělé mít televizi v ložnici. Omyl! Televize prostoupily naše byty a domácnosti možná více než je třeba.

Elekromagnetický smog

S rozmachem televizí se začaly, kromě obývacích místností, objevovat i v kuchyních, jídelnách nebo ložnicích.  Staré čínské učení Feng Shui, ale říká, že televize, cvičební stroje a další podobné věci, které člověka rozptylují a nutí vykonávat mentální nebo fyzickou aktivitu, do ložnic nepatří.  Odborníci upozorňují na tzv. elektromagnetický smog, objevující se v okolí elektroniky.  Tento smog zůstává, i když jsou spotřebiče vypnuté a útočí na nás i v situacích, kdy máme odpočívat. Důsledkem toho, jsou pak poruchy spánku, bolesti hlavy nebo dokonce srdeční potíže.

Čím větší, tím lepší? Omyl!

Když se začalo mluvit o úhlopříčkách televizí, získali lidé dojem, že čím větší si pořídí televizi, tím to bude lepší a bude se na ni lépe dívat. Úhlopříčku televize byste však měli vybírat podle prostoru, kde ji umístíte a také z jaké vzdálenosti se na ni budete dívat.  Vzdálenost by tak měla být 2-3x větší než úhlopříčka televize. Nejprve si tedy zjistěte, jak daleko budete od televize sedět a poté vybírejte úhlopříčku.

Správné umístění televize

Ohromná výhoda dnešních televizí, je jejich vzhled.  Už totiž nejde o velké, prostorově výrazné bedny, které zabírají spoustu místa.  Kromě toho, že je umisťujeme na určená místa, můžeme je také pověsit na zeď.  Tenčí televize pak působí na zdi spíše, jako obraz. Při výběru stěny myslete na to, abyste televizi neměli příliš nízko a nesledovali ji z nevhodného a hlavně nepohodlného úhlu.  Dobré je také umístit televizi někam, kde na ni nebude svítit celý den slunce a nebudou se na ní odrážet okna.  Umístění samozřejmě musíte přizpůsobit celkovému konceptu obývacího pokoje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *