Pojištění auta přes internet aneb jak ušetřit až 70 %

Pojištění auta

Máte auto? Nezapomínejte na povinné ručení, které je pojistkou, bez které se neobejdete. Jak z důvodu praktičnosti, tak z důvodu, že to vyžaduje zákon. Ten vám naštěstí nenařizuje, u jaké pojišťovny můžete danou ochranu vaší jízdy sjednat. Díky tomu se otevírají zajímavé možnosti úspor. Jak na ně?

Pojistku sjednávejte online

Mnoho lidí dělá jednu velkou chybu. Když sjednávají své pojištění, tak jdou klasickou cestou. Sem můžeme zařadit hned trojici variant, které vám ale příliš nedoporučujeme. Je to:

  • sjednání na pobočce pojišťovny,
  • sjednání v autobazaru nebo autosalonu,
  • sjednání prostřednictvím pojišťovacího agenta.

Ani jedna cesta nemusí být tou nejvýhodnější. Buďte chytří a využijte internet. A to nástroj, kterým je takzvaná kalkulačka povinného ručení. Tedy nástroj, díky kterému lze online, z pohodlí domova, přesně a jednoduše vybrat pojistku, která vám bude stoprocentně vyhovovat. Hlavně potom cenově. V našich radách, jak toho docílit, pokračujeme i nadále.

Porovnejte si jednotlivé možnosti

Kalkulačky povinného ručení vám nespočítají jenom to, kolik bude vaše pojistka přesně stát. Umí i další věci. O jaké konkrétně se jedná? Je to možnost porovnat si ceny u jednotlivých pojišťoven. Sazba pojistky tak bude spočtena u jednotlivých pojišťoven na našem trhu. Poté stačí několik kliků a vše si seřadíte od té nejvýhodnější. A to nikoliv podle ceníkových cen, ale podle té ceny, která bude odpovídat právě zadaným parametrům. Někdy jako nejlepší může vyjít Allianz povinné ručení, jindy zase konkurenční produkty. Ceny se mohou v rámci různých potřeb a požadavků lišit, a tak nelze obecně říci, která pojišťovna je nejlevnější a která je nejdražší. Co ale říci lze, to je fakt, že v rámci porovnání zjistíte, že některé pojišťovny jsou o desítky procent dražší, než jiné.

 Sestavte si pojistku tak, aby byla co nejlevnější

Srovnávače povinného ručení vám cenu nejenom spočítají. Umožní vám nastavit si parametry pojistky tak, aby vám vyhovovala jak z hlediska parametrů, tak z hlediska ceny. To, jak bude vypadat, je pevně spjato i s cenou, kterou budete platit. Když sjednáváte pojistku a chcete ji mít zároveň co možná nejlevnější, je vhodné při sestavování hledět na několik věcí. A to:

  • výše pojistného krytí,
  • doplňkové a asistenční služby,
  • rozsah pojistného plnění.

Jak by měla vypadat ta cenově nejvýhodnější pojistka? Bude spojena jenom s ochranou vůči způsobené škodě, nenabídne žádné asistenční služby ani jiné připojištění, a limity pojistného krytí budou v nejnižší zákonné výši. Toto je kombinace, které vede k nejnižší ceně. Online sjednání má v tomto směru tu výhodu, že nejste do ničeho nikým tlačeni. Sami si v klidu posoudíte, jaká varianta je pro vás nejlepší a tu si při výběru pojistky navolíte.

Cenu můžete ovlivnit i vy sami

Pokud auto ještě nemáte, ale přemýšlíte dopředu, je vhodné vědět, že cenu ovlivní i objem jeho motoru. Čím je vyšší, tím bude i vyšší cena. Proto zkuste ještě jednou projít nabídku, třeba na sportovnivozy.cz, zda se nenajde jiný požadavkům vyhovující vůz, který by měl nižší objem motoru, ale stále dostačující výkon. Může to ovlivnit výslednou cenu natolik, že ročně budete v plusu několik set, ale i několik tisíc korun.

Je to však ještě další věc spojená s tím, jak se dá výsledná cena ovlivnit. A to správnou osobou, která automobil pojistí. Roli hraje také takzvaný bonus a malus. První varianta je žádoucí, druhá naopak nežádoucí. Dnes platí, že auto nemusí nutně pojišťovat jenom jeho majitel. Pokud v rámci výběru pojistky uvedete jméno někoho ze svých blízkých, kdo má opravdu vysoký bonus, můžete cenu pojistky také celkem radikálně snížit. Při plném bonusu může být dokonce i poloviční, než je klasická ceníková cena.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.