Balkonové dveře

Nákup nových dveří: I na zdánlivých detailech záleží

Vybavujete aktuálně nový dům anebo jste zrekonstruovali stávající, případně řešíte jen kosmetické úpravy? Ať už je vaše kladná v jakémkoli případě, určitě se budete poohlížet po dveřích, a to jak vstupních, interiérových, tak třeba i balkonových. Jak vybrat ty správné? Právě na to se zaměříme v následujících řádcích s tím, že si různé důležité aspekty popíšeme vždy u konkrétního druhu dveří.

U vstupních dveří dbejte hlavně na bezpečnost

Pořizujete-li aktuálně vstupní dveře, berte v potaz především bezpečnostní hledisko. Řadit by se měly minimálně do 2. bezpečnostní třídy. Zkontrolujte si přítomnost bezpečnostního zámku a trnů, jež dokážou do jisté míry anebo komplexně eliminovat riziko případného vyražení dveří. Vyměňujete-li vstupní dveře u bytu či domu, nezapomeňte vyměnit také zárubně. Ty musí být kovové stejně jako bytelné dveřní kování.

Vstupní dveře

Zdroj obrázku: jis.cz

Interiérové dveře v praktickém provedení

U interiérových dveří rozhodně žádné bezpečnostní prvky řešit nemusíte. V potaz je zapotřebí brát hlavně funkční hledisko, tedy mechanismus otvírání. Velmi oblíbené jsou zejména dveře do stavebního pouzdra. Na jejich aplikaci je ovšem nutné myslet již při hrubé stavbě, případně před rekonstrukcí většího rozsahu. Jinak existují také zašupovací dveře, které se zavírají podél stěny. Místo šetří taktéž a není třeba při jejich aplikaci myslet na velké stavební úpravy. Výborné jsou i ve shrnovací podobě.

Balkonové dveře

Zdroj obrázku: jis.cz

Elegantní dveře na balkón či terasu

A co francouzské okno? Ano, balkónové dveře jsou v bytech a mnohých bungalovech nezbytností. Tady je nezbytné zapřemýšlet nad mechanismem otvírání a zavírání. Existují totiž standardní křídlové a posuvné balkónové dveře. Při jejich realizaci nezapomeňte ani na instalaci sítí proti hmyzu. Mohou být na pantech či v posuvné podobě.

Ať už hledáte jakékoli dveře, podívejte se na jis.cz a vyberte si z širokého sortimentu.

Zdroj náhledového obrázku: jis.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *