Letenky

Akční ceny letenek jsou tu pro každého cestovatele

Vlastní automobil, vlak, nebo třeba autobus. To jsou stále známé a populární možnosti přepravy. Kdo má však v plánu podívat se někam dále, měl by zvolit přepravu leteckou. Výhody jsou celkem zřejmé. Mezi hlavní musíme zařadit:

  • rychlost přepravy,
  • komfort přepravy,
  • cenu přepravy.

Právě na to poslední, tedy na cenu, se společně zaměříme. Je nutné říci, že právě díky jejímu neustálému snižování je tato forma cestování velmi populární. Nejlevnější letenky jsou dostupné v podstatě pro každého cestovatele. Kdo jich může využít a koho zaručeně nezklamou? Podívejte se s námi.

Pro milovníky poznávání

Procestovat lze doslova celý svět. Tento koníček je stále na vzestupu, což potvrzuje i zájem o různé lokality, jako jsou města a další zajímavá místa. Pro milovníky poznávání se tak snižování cen stává zajímavou možností, jak mohou konečně navštívit lokality, u kterých to dříve s ohledem na ceny nebylo možné. Jedním z příkladů jsou New York letenky. Kdo chce poznat město, kterému se přezdívá Big Apple, může. A to za cenu, která může být i pod 10 000 Kč. Podobně je tomu u řady jiných vzdálenějších lokalit, kam se za poznáním cestuje obvykle na několik dní nebo týdnů. Pokud jste takovým cestovatelem, jasně a přesně víte, jakým způsobem vyrazit.

Pro milovníky Eurovíkendů

Ty byly v minulosti spojené hlavně s autobusovou dopravou. Ta sice byla značka nepohodlná, ale cenově vycházela velmi dobře. I ta se však dostává do pozadí, jelikož ji jasně trumfne možnost si do oblíbeného města zaletět. Příkladem mohou být letenky do Anglie. Konkrétně potom do Londýna, který je možné navštívit za ceny okolo tisíce korun. Nejde samozřejmě o jediné město, kam může být pohodlné a levné si raději zaletět. Mezi další patří:

  • Paříž
  • Amsterdam
  • Řím

Eurovíkend je typický hlavně tím, že jde o poznávací zájezd začínající v pátek a končící v neděli. Díky levným letenkám je nejenom možné výrazně snížit náklady na cestu, ale hlavně je možné získat mnoho hodin navíc, které je možné věnovat dalšímu poznávání. Navíc díky vhodné volbě odletového a příletového letiště není problém být v tom cíli, který je tím nejlepším výchozím bodem pro každého milovníka poznávání evropských metropolí.

Pro milovníky dovolených

Mnoho lidí žije v domnění, že plánování dovolené je spojeno s tím, že využijí nabídky cestovní kanceláře, které zajistí vše, od samotné cesty, přes ubytování, po možnosti výletů. Sice lze získat určitý komfort, ale ten je zahrnut do často celkem nemalé provize, kterou CK má a kterou si vezme.

Tak to ale nemusí být vždy. Do popředí se dostává možnost cestování na vlastní pěst. A to, i když si chcete užít dovolenou třeba v délce několika týdnů. I to je možnost, jak se dají využít akční ceny letenek. Cestovní kanceláře obvykle spolupracují na jednotlivých linkách jenom s jednou leteckou společností. Do konkrétní destinace jich však létá více. A řada z nich je levnější. Vlastní rezervace letenky a následně i hotelu může znamenat, že srovnatelná dovolená stejných parametrů bude levnější třeba i o desítky procent. Tedy i o tisíce korun.

Pro ty, kteří cestují pracovně

Firmy už málokdy realizují svou činnost jenom v zemi, kde mají sídlo. Není nic výjimečného, že své služby nebo zboží prodávají po celé Evropě, nebo i po celém světě. A tak služební cesty zaměstnanců nejsou nic výjimečného. A i zde platí, že klasické auto začíná postupně vytlačovat právě možnost letecké přepravy. Ceny letenek mohou být hlavně v rámci EU natolik nízké, že se jednoduše vyplatí letět letadlem, než jet autem. Nehledě na pohodlí a hlavně úsporu času, díky které je vyslání takového zaměstnance na služební cestu mnohem efektivnější, než tomu bylo dříve.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *