Ratanový nábytek

Umělý ratanový nábytek: Elegance a maximální výdrž v hlavních rolích

Znáte ratanový nábytek? Nejspíše ano, jedná se o židle, křesla, stoly nebo lehátka, jejichž konstrukce je vyrobena z liány. Ta se musí naimpregnovat, aby neusychala a neztrácela potřebnou pružnost. Vzhledově vypadá perfektně, nicméně vyžaduje údržbu. Hodně oblíbený je v současné době také umělý ratan. Disponuje totiž podobnými vlastnostmi jako přírodní, nicméně je mnohem odolnější a neztrácí tolik potřebnou pružnost. To ale určitě nejsou jeho jediné přednosti…

Ratanový nábytek

Zdroj obrázku: nabytek-ratan.cz

Umělý ratanový nábytek nabízí pružnost a výdrž

V první řadě je zapotřebí u umělého ratanu upozornit na jeho maximální výdrž kombinovanou s neustálou pružností. Můžete si být jistí tím, že i po čase nebude umělý ratanový nábytek neohebný a neschopný provozu. Nejnovější provedení dokonce po určité době také neztrácejí barevnost. Vzhledově rozhodně umí zaujmout. Především hlubší křesla v kombinaci se stolem vypadají zajímavě.

Pohodová údržba zaručena

Už se vám podařilo znečistit povrch klasického dřevěného nebo přírodního ratanového nábytku? Pokud ano, budete muset drhnout povrch velmi opatrně, aby nedošlo k jeho znehodnocení. Umělý ratan pouze jednoduše přejedete navlhčeným hadříkem a máte vyhráno. Není zapotřebí používat ani oleje a laky jako u přírodního dřeva. Všechno budete mít zkrátka úplně jednoduché. Polstry z nábytku odstraníte a vyperete buď v pračce, anebo v ruce.

Ratanový nábytek

Zdroj obrázku: nabytek-ratan.cz

Nízká cena umělého ratanového nábytku

Je všeobecně známé, že klasický přírodní ratan patří mezi exotické dřeviny. To se logicky projeví i na jeho ceně, která je vysoká. O umělém ratanu toto tvrzení v žádném případě neplatí! Naopak setkáte se s přijatelnými výdaji jak za křeslo, tak i za stoly. Výbornou volbu představuje i pohodlné ratanové lehátko, jež se stane elegantním a funkčním solitérem třeba u zahradního bazénu.

Zdroj náhledového obrázku: nabytek-ratan.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *