domace-spotrebice

Tyto čtyři pomocníky do domácnosti si zamilujete

Studie ukazují, že rok co rok nakupujeme stále více a více domácích spotřebičů. Tyto pomocníci jsou dnes považovány za základní položky pro většinu z nás. Výrazně usnadňují tak pozemské a nudné úkoly v domácnosti, jako je vaření, uklízení, topení, nebo chlazení. A i pro ty, kteří již mají všechno, máme návrh na upgrade. Pokračujte tedy ve čtení a zjistěte, která zařízení jsou momentálně téměř must have a navíc si je i zamilujete.

1.   Sušička prádla

Stejně jako pračky, i sušičky prádla jsou neuvěřitelně praktické domácí spotřebiče a ještě stále nejsou samozřejmostí v každé české domácnosti. Bubnová sušička je darem z nebes, pokud máte velkou rodinu, která každý týden vyprodukuje spoustou prádla, nebo pokud nemáte prostor na zavěšení prádla na sušení. Se sušičkou eliminujete nutnost spoléhat se na počasí a jste schopni urychlit proces sušení, ve výsledku často s měkčími, na dotek příjemnějšími textiliemi, než kdyby byly sušeny na vzduchu.

Většina modelů je také vybavena nejnovější technologií senzorů. Tyto senzory, které se nacházejí uvnitř bubnu, detekují množství vlhkosti v bubnu a automaticky přizpůsobují program a délku cyklu na základě odečtu senzoru. Senzory pomáhají zkrátit dobu sušení, nabízejí vyšší energetickou účinnost a šetří čas. Se sušičkou si užijte pohodlí praní, sušení a ukládání čistého oblečení do skříně okamžitě k použití – bez ohledu na velikost náplně prádla.

Zde jsou 4 důvody, proč si každodenní rutinu praní se sušičkou zamilujete:

 • šetří drahocenný čas – mít vyprané prádlo je jen polovina procesu praní. Proces sušení mokrého oblečení na šňůře může trvat i den nebo déle. Se sušičkou dokážete vyprat a vysušit více dávek prádla za den a okamžitě je uložit do skříně.
 • prostor už není omezením – pokud je doma problém s omezeným prostorem, byla by kompaktní sušička ideálním domácím spotřebičem pro provádění nezbytných pracích prací. Rozlučte se s nevzhlednými šňůrami a stojany na prádlo, protože sušičky jsou kompaktní a lze je stohovat i na vaší pračce.
 • rychlé schnutí, nezávislé na počasí – sušení prádla na vzduchu je často ovlivněno vlhkým počasím – může trvat několik dní, než prádlo usušíte. Sušení oblečení šňůře na slunci je také vystavuje prachovým částicím, smogu a pachům. Sluneční záření může pomoci při dezinfekci prádla, ale ultrafialové paprsky mohou způsobit vyblednutí barev vašeho oblečení.
 • bezstarostné žehlení – nejste fanouškem zmačkaných oděvů, ale ani žehlení? Programy Iron Dry v sušičkách pomáhají udržovat určitou vlhkost ve vašem oblečení pro optimální výsledky žehlení.

Sušička

Foto: Sasenki/shutterstock

2.   Tyčový vysavač

Neustále zakopáváte o šňůru vysavače a hledáte zásuvky? Pokud ano, může být čas „osvobodit se“ pomocí bezdrátového vysavače. Lehké, efektivní a ergonomické akumulátorové vysavače nabízejí bezprostřední zážitek z uklízení, snadnou přenositelnost a veškeré pohodlí bezšňůrových zařízení.

Proč je budete milovat?

 • všestrannost – tyčové vysavače jsou navrženy pro snadné manévrování kolem nábytku a úzkých rohů. Mnoho tyčových vysavačů nabízí další příslušenství, které pomáhá vyčistit těžko přístupné prostory. Některé z nich mají také odnímatelné ruční vysavače pro pohodlné čištění automobilu, čištění pracovní desky, nebo gauče.
 • snadné použití – použití tyčového vysavače nevyžaduje mnoho svalů, protože většina modelů váží jen pár kilogramů. Jelikož jsou často lehčí než kabelové vysavače, umožňují vám rychle a snadno uklidit velké povrchy.
 • vynikající bezpečnost – i když síťové vysavače mohou nabídnout extra sílu, často přicházejí s určitými bezpečnostními riziky. Tyčový vysavač umožňuje volný pohyb bez zakopnutí o kabel nebo nutnosti přepínání mezi elektrickými zásuvkami, což je obzvláště výhodné, pokud máte schody nebo malé děti.
 • High-Tech špičkové technologie – všechny modely jsou vybaveny pokročilou bezdrátovou technologií, ale ty lepší tyčové vysavače přicházejí s obzvláště špičkovými funkcemi. V mnoha modelech najdete vše, od pokročilých čistících funkcí, cez vícestupňové filtrační systémy až po baterie s extra dlouhou životností.

3.   Robotický mop

Nikdo nemá rád vytírání. Od kbelíků plných špinavé vody až po nehygienická vlákna mopu, je to práce náročná, která nutně potřebuje upgrade. Naštěstí jsou tu robotické mopy, které vám usnadní život. Jediné, co musíte udělat, je naplnit nádrž, stisknout start a nechat je dělat svou práci. Některé z nich lze ovládat telefonem nebo hlasem a kromě toho, že vám ušetří spoustu času, který pak můžete strávit smysluplněji, než uklízením nabízejí i další zajímavý benefity:

 • plánované uklízení – ne každé zařízení to dokáže, ale některá se snadno programují a uklízejí když spíte nebo pracujete. Vždy je příjemné se probudit nebo přijít domů do čistého bytu!
 • suché, vlhké nebo mokré vytírání – mnoho modelů dokáže všechny tři s vyměnitelnými čistícími podložkami a různými nastaveními. Pro ty, kteří mají podlahy citlivé na akumulaci vody (například tvrdé dřevo), je to velká výhoda.
 • čistí těžko dostupná místa – kdy jste naposledy uklízeli pod postelí nebo skříňkou s porcelánem? Dobrý nízkoprofilový robotický mop se tam dokáže dostat mnohem snadněji, než vy.
 • bodové čištění – u některých modelů to přichází jako funkce. Jednoduše nasměrujte mop na jakékoli rozlité nebo lepkavé místo, které potřebujete vyčistit a na to zaměřuje své úsilí.
 • ticho – většina robotických mopů je tišších než běžný vysavač. Některé jsou hlasitější než jiné, ale obvykle ne hlasitější než ventilátor.

roboticky-mop

Foto: Takebus6/shutterstock

4.   Robotické čističe oken

Mytí oken je jednou z nejnáročnějších prací na vašem seznamu úklidů. Máme tendenci tím trpět nebo to úplně zanedbávat. Ani jedno není správné řešení. Nyní díky technologickému pokroku existuje třetí možnost. Přichází ve formě malých gadgetů podobných robotickým vysavačům. Mluvíme o robotických čističích oken. Tato zařízení jsou součástí posunu směrem k plně automatizované domácí údržbě. Jejich použití znamená snížení úrovně úsilí a zvýšení času a energie zaměřené na to, co chcete dělat.

Robotický čistič oken pomocí motoru generuje sání a připevní se k vašemu sklu. Jakmile bude na svém místě, v závislosti na modelu, bude buď používat kolečka nebo rotující podložky k systematickému pokrytí povrchu vašeho okna. Vysaje prach a leští utěrkou z mikrovlákna. Některé z prémiových modelů mají také vestavěnou nádrž na čisticí roztok pro extra lesk. A proč jsou milováníhodné?

 • vypadají „cool“ – kdo by se nezastavil a nepodíval se, když vidí malého chytrého robota bzučet kolem okna jako novodobý zázrak, zatímco vy sedíte s vyloženými nohama a usrkáváte šálek kávy na balkoně s ranními novinami.
 • bezpečnost – mytí okna v 5. patře, zejména vnějšku, není činnost, kterou bychom označili za bezpečnou. Pokud je váš byt vysoko, dokonce i magnetický čistič přichází s rizikem pádu a zranění.Dokonce i pro majitele domů vysoká okna vyžadují vystoupit na žebřík, aby dosáhli vrch. S robotickým čističem se nebudete muset vystavovat riziku pádu. Pokud vás akrobacie nezajímá, vyhoďte žebřík a buďte v bezpečí. Nezapomeňte připevnit bezpečnostní lano, kdy robot pracuje, abyste zabránili katastrofickému pádu.
 • jsou přítelem líných a zaneprázdněných – bezpečnost nemusí být vaším hlavním důvodem, proč si pořídit robotický čistič oken. Ruční čištění trvá hodně dlouho a a vyžaduje množství práce. Jen si představte úlevu, kterou pocítíte, jakmile dokončení tasku zabere 20 sekund vašeho dne. Budete se chlubit nejzářivějšími okny v sousedství a budete mít čas věnovat se podstatnějším věcem ve vašem životě.
 • více možností použití – mnoho moderních designových prvků domu zahrnuje hladké skleněné povrchy. I když to vypadá trendy a krásně, je třeba je udržovat. Naštěstí tito roboti nečistí pouze okna – nečistoty na jakémkoli skleněném povrchu jsou jejich nepřítelem. Už nemusíte otročit nad zrcadly a sprchovým sklem. To, co kupujete, je vlastně asistent úklidu domu.

Zdroje informací:

Náhledové foto: Maxx-Studio/shutterstock.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *