Prášek do pečiva

Pár tipů, jak využít prášek do pečiva jinak

Možná víte, jak využít prášek do pečiva, a to třeba v zahradě, v domácnosti či pro krásu. Doporučujeme si přečíst, kde a kdy pro vás bude užitečným pomocníkem.

Co takhle udělat si relaxační koupel nohou

Úplně bude stačit, když do dvou litrů vody přidáte tři lžíce prášku do pečiva. A za pomoci toho dostanou vaše nohy relaxační koupel. Ta vám dokáže se rychle zbavit otoků či únavy.

Nebo něco proti pocení

Když smícháte, trošku prášku do pečiva s vodou bude to působit jako skvělý deodorant. Za pomoci téhle řekněme směsi vaše podpaží zůstane suché a také se vyhnete velice nepříjemného zápachu. Samozřejmě bez jakýchkoliv chemií.

Jak pracím práškem nahradit bělidlo

Bělidlo jde lehce nahradit, a to přímo práškem do pečiva. Stačí, když smícháte jeden sáček s práškem na praní. Dejte ji do hlavní přihrádky na prášek a následně zapněte pračku. Zašedlé či zažloutlé spodní prádlo bude jako nové.

 

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva v misce: Foto Radek Štěpán

Aby vaše drahocenné předměty byly znovu jako nové

Pokud budeme mluvit o vlastnostech prášku do pečiva, určitě byste neměli zapomenout, jaká je jeho role při čištění či oživení věcí. Třeba pro:

  • stříbro,
  • krystaly,
  • matrace,
  • čalouněný nábytek
  • či proutěný nábytek.

Dokonce vám pomůže se zbavit rezu.

Zvládne zázraky i se záclonami

Stačí, když do dávkovače na prací prášek dáte prací prášek společně s aviváží a do bubnu nasypete balíček prášku do pečiva. Výsledek uvidíte či ucítíte, a to hned jak prádlo vytáhnete z bubnu. Zatuchlý zápach dokáže prášek do pečiva skvěle odstranit. Také prádlo rozjasní a osvěží.

Zvládne i žaludeční potíže

Jestliže máte zažívací potíže či vás pálí žáha, postačí, když přidáte jednu až dvě lžičky prášku do pečiva, a to do sklenice se studenou vodou. Hned po vytvoření vypijte.

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva: Foto Radek Štěpán

Poradí si i s bodnutím od hmyzu

Jestliže se jedná o bodnutí od včely, tak vám prášek do pečiva dokáže pomoci. Stačí, když ho smícháte s vodou a tuhle řekněme pastu naneste na místo bodnutí. A asi po deseti minutách tuhle pastu smyjte. Ihned pocítíte úlevu.

Zvládne hravě i spálenou pokožku

Jestliže jste spálení od slunce a chcete vaši pokožku zchladit, smíchejte šedesát gramu prášku do pečiva s teplou vodou. A tuhle směs jemně naneste na spálená místa. Úplně nejlepší je tuhle směs nechat zaschnout a potom teprve umýt.

Prášek do pečiva: Náhledové foto Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *