Tyhle druhy pokojových rostlin do ložnice nepatří

Vlastnit pokojové rostliny je obecně dobré, protože pomáhají čistit vzduch. Existují však některé druhy, které se příliš nehodí do ložnice. Podívejte se, o jaké druhy se jedná a případně pro ně vyberte vhodné místo v jiné místnosti. Podobně to je i v případě dětského pokoje, který je svým způsobem také ložnicí.

Pozor na příliš aromatické druhy rostlin

Hodně pokojových rostlin je přirozeně aromatických, což není pro vytvoření ideálních podmínek v ložnici vůbec ideální. Na okenním parapetu v místnosti, kde spíte, se také nevyplácí pěstovat klasické bylinky. Z pokojových rostlin sem dále nepatří voskovky, které při kvetení silně voní. Vhodný není ani rýmovník nebo angínovník. Dále se do ložnice nehodí kvetoucí hyacinty nebo různé jasmíny, protože jejich vůně je opravdu silná.

Snižte riziko alergií

Především u alergiků je důležité, aby se v ložnici nacházelo co nejméně prachu. To může být problém ve chvíli, kdy uvnitř máte africké fialky. Jejich lístky s chloupky totiž až příliš dobře zachytávají prach, který se na nich usazuje. Nevhodné mohou být také orchideje, což platí hlavně ve chvíli, kdy je jich větší množství.

Plíseň na substrátu a hnijící části rostlin

Pokud máte v ložnici jiné druhy rostlin, které jsou do této místnosti vhodné, ani tak není úplně vyhráno. Budete si totiž muset pohlídat, jestli náhodou nejsou zdrojem plísní. Hniloba se může objevit u kořenů, nebo na listech. Při častém přemokřování a nedostatečném přísunu vzduchu může docházet také k tomu, že se na povrchu substrátu začne vytvářet nežádoucí povlak plísně.

Foto: Pixabay

Pozor na jedovaté rostliny v dětském pokoji

U dětského pokoje je navíc nutné pamatovat na to, že musíte dbát, aby se nejednalo o jedovaté druhy. To znamená, že do dětského pokoje nepatří například tchýnin jazyk, diefenbachie nebo monstera. Pozor také na pichlavé kaktusy nebo sukulenty, u kterých může hrozit poranění.

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jake-pokojove-rostliny-se-rozhodne-nehodi-do-mistnosti-urcenych-ke-spani-30219.html a https://gardeningmentor.com/is-it-bad-to-sleep-with-plants-in-your-room/

Náhledové foto: Pixabay