Přeměna obývacího pokoje

Tři tipy na proměnu obývacího pokoje

Obývací pokoj je společenským centrem domácnosti, kde se scházejí její členové k odpočinku a zábavě. Zároveň je to ta nejreprezentativnější místnost, kam zveme návštěvy. Podle průzkumů veřejného mínění si většina lidí představuje obývací pokoj s krbem, skoro všichni mají v této místnosti televizi, někteří se neobejdou bez velké knihovny, často sem bývají umisťovány umělecké předměty (obrazy, sochy, designový nábytek a osvětlení).

Teplo

Sen o rodinném krbu či kamnech se sálajícími plameny se dá splnit prakticky každému. Jsou různé možnosti, jak obývací pokoj tradičním způsobem doplnit. Klasický krb nebo kamna však vyžadují spolupráci s šikovnými řemeslníky, místnost musí mít vhodný komín. Teplo z krbu může vyhřívat i další místnosti. Tento způsob topení je nejen příjemný, ale i ekologický a úsporný. Existují také méně náročná řešení do bytů, kde komíny nejsou. Jedná se o elektrické krby nebo biokrby na líh. Druhou možností jak zajistit tepelný komfort je elektrické podlahové vytápění. Instalaci by měla provést odborná firma, která poskytne záruku.

Světlo

Nejzdravější pro náš organismus je přirozené světlo. Víc se ho dá někdy získat přidáním dalšího okna nebo francouzským oknem na terasu či do zahrady. V případě, že je přirozeného světla málo, je důležité mít vhodné osvětlení v různých zónách – kvalitní tam, kde pracujeme, čteme, šijeme atd. Ve starších nemovitostech bývá nutné modernizovat elektroinstalace, přidat nové zásuvky apod. Pořízení stylových svítidel je pak tou pomyslnou třešničkou na dortu.

Financování rekonstrukce

Uvedené příklady vylepšení obývacího pokoje vyžadují větší finanční náklady na rekonstrukci. Když dobu snění a plánování využijeme i ke spoření s Liškou, máme za pár let finanční částku zhodnocenou o státní podporu a připsaný úrok k realizaci. Pro zájemce, kterým se nechce čekat nebo jejich rekonstrukce je nutná, jsou k dispozici další finanční produkty, jako jsou překlenovací úvěr nebo úvěr na rekonstrukci.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *