Rekonstrukce panelového bytu pro 1 ženu

Potřebujete zrekonstruovat a vybavit byt pro jednu ženu? Pokud ano, jste na správném místě. Poradíme vám, jakým způsobem byste měli postupovat. Byt pro jednoho člověka, a specificky ženu, musí sedět přímo na míru jejím potřebám. U malých bytů je většinou vytyčen jeden jediný cíl, který spočívá v optickém zvětšení interiéru. Ten je pak bez problémů schopen sloužit v případě návštěvy i více lidem. Vzdušnější interiér je možné mít za předpokladu, že se pokusíte stavebně i funkčně přetvořit jeho vzhled.

Důležité optické dělení prostoru

Dispozice konkrétního bytu mohou být i větší. Pokud se jedná o byt 2+1, vyplatí se spojit kuchyni s obývacím pokojem. Opticky místnosti rozšíříte za pomocí oken, která můžete rozdělit do interiéru do protilehlé polohy. V kuchyni často nemusejí být vůbec dveře. Dosáhnete tak většího množství prostoru. Nevýhodou jsou pachy, které odsud mohou prostupovat. Zajímavou volbou jsou i závěsy, které mohou na oko prostor rozdělit.

Nezahlcujte pokoje nábytkem

Mnozí lidé se v domnění velkých proměn dokážou přemluvit k nákupu většího množství nábytku. Ten pak může být v malém interiéru určeném pro jednu ženu spíše na obtíž. Optimální je v bytu také zrušit chodby, které mohou zbytečně ubírat na užitkovém prostoru. V obývacím pokoji nemusí být kromě sedací soupravy fakticky žádný nábytek. Moderní jsou hlavně malé úsporné obývací sestavy, které mohou sloužit k uchycení televize a další elektroniky.

Čistý a skromně zařízený interiér

Velmi důležitá je u jakéhokoli interiéru jeho čistota a skromné zařízení. Na podlahu si dejte světlé marmoleum, které bude sedět k jakýmkoli zařizovacím předmětům. Malba vám vystačí bílá. Tu si můžete klidně okořenit určitými barevnými prvky typu pruhů anebo kruhů. Rozhodně se vyplatí inspirovat funkcionalismem, který klade důraz na úspornost a funkcionalitu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *