Olejový kompresor

Kvalitní kompresor nemůže ve vaší dílně chybět

Pokud potřebujete nafoukat jízdní kolo, míč anebo třeba kola u auta, máte několik možností. Klasiku představují pumpy, nicméně ne každému se chce namáhat při foukání. Optimální volbou je tedy v každém případě kompresor. Ten se v současné době dá vybrat v mnoha různých provedeních. Pokud nevíte, jaký typ volit a podle jakých vlastností si vůbec vybírat, jste určitě na správném místě. V následujících řádcích vám poradíme, podle čeho vybrat ten nejlepší.

Využití na prvním místě

V první řadě byste měli mít v hlavě to, jak budete kompresor využívat. Moderní vzduchotechnika se liší dle nejrůznějších modelů, a tak byste měli mít v této otázce jasno. Jestliže potřebujete kompresor pouze na nafouknutí bazénu, pneumatik anebo míčů, pak vám bohatě postačí modely pohybující se okolo 100 lt/min. Optimální je volit typ disponující tlakovou nádobou mající maximální hodnotu tlaku. Pokud budete často připojovat pneumatické nářadí, vyplatí se zjistit si celkovou spotřebu vzduchu daného modelu. Výkon volte s dostatečnou rezervou, abyste se vyhnuli zvýšenému opotřebení přístroje.

Vybírejte i podle výrobce

Určitě není od věci vybírat i podle výrobce. U neznačkových modelů se můžete setkat s tím, že k nim nebude možné koupit náhradní díly. Jejich oprava tak bude prakticky nerealizovatelná a ani v servisu ho nedají dohromady. Většina kompresorů prodávaných v Evropě pochází z Itálie. Modely z kategorie „no name“ z Asie rozhodně raději nechejte být…

Další aspekty výběru

Rozmyslet byste si měli i to, jestli zvolíte kompresor olejový, anebo bezolejový. Olejové kompresory disponují klasickým pístem a jsou vynikající při připojení pneumatického nářadí. Naopak bezolejové typy píst nemají. Vhodné jsou zejména do potravinářských provozů a také pro akvaristiku a třeba pro pivní výčepy.

Zdroj náhledového obrázku: kompresory-vzduchotechnika.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *